Սաշիկն էդ ընտանիքի ամենաանմեղ դեմքն է․ Փաշինյան (տեսանյութ)
Վանաձորում ընթացող մամուլի ասուլիսի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հարց տվեցին բանկային գաղտնիքի մասին նոր օրենքից։
Լրագրողը հարցրեց, թե արդյոք հնարավո՞ր է, որ Կառավարությունը հետ կանգնի դրանից և արդյոք սրանով իշխանությունները քաղաքական նպատակնե՞ր են հետապնդում։
Փաշինյանը պատասխանեց, որ հնարավոր չէ։
«Բոլոր նրանք, ովքեր այս որոշման հետ կապված ուղղակի աղմուկ են բարձրացնում, այդ աղմուկը բարձրացնելու հիմքեր չունեն»,- նշեց գործադիր իշխանության ղեկավարը։ Օրինագծի շրջանառումը վարչապետը դիտարկեց կոռուպցիայի դեմ պայքարի և հանրային պահանջի կոնտեքստում։
Նա նաև անդրադարձավ Սերժ Սարգսյանի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանի գումարներին․ «Սաշիկն էդ ընտանիքի ամենաանմեղ դեմքն է»,- ասաց նա։

Сашик – самое невинное лицо этой семьи: Пашинян (видео)
Во время пресс-конференции, которая проходит в Ванадзоре, Николу Пашиняну задали вопрос о новом законе о банковской тайне.
Журналист спросил, может ли Правительство отступиться от него и не преследуют ли этим власти политические цели?
Пашинян ответил, что невозможно.
«Все те, кто просто поднимают шум, связанный с этим решением, не имеют оснований для поднятия этого шума», - отметил глава исполнительной власти. Обращение законопроекта премьер-министр рассмотрел в контексте борьбы с коррупцией и общественным запросом.
Он также обратился к деньгам брата Сержа Саркисяна Александра Саркисяна: «Сашик – самый невинный человек в этой семье», - сказал он.