Ինչ էլ լինի, ողբերգություն չէ․ Փաշինյանը` «Իմ քայլ»-ի փլուզման հնարավորության մասին (տեսանյութ)
Վարչապետի ասուլիսի ընթացքում հարց հնչեց Գյումրիի 2500 տնակների վերաբերյալ։ Լրագրողը հետաքրքրվեց թե ինչ ծրագրով է առաջնորդվելու կառավարությունը, և հետաքրքրվեց, թե արդյոք հնարավո՞ր է Ազգային ժողովի  «Իմ քայլը» խմբակցության լուծարումը, արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումը՝ հաշվի առնելով Ամուլսարի, Ստամբուլյան կոնվենցիայի շուրջ ստեղծված իրավիճակը։
Տնակների հարցին անդրադառնալով՝ Փաշինյանն ասաց, որ տնակների մի մասը դատարկ է, այնտեղ բնակվողների մի մասին պետությունը բնակարան է տվել, սակայն տնակի բնակիչները վաճառել են այն ու վերադարձել կրկին իրենց տնակները։
«Մեր խնդիրն է Գյումրին ազատել տնակներից»,- շեշտեց նա՝ հավելելով, որ տնակների առկայությունը խանգարում է քաղաքի տնտեսական զարգացմանը։
Խոսելով խմբակցության մասին՝ գործադիր մարմնի ղեկավարն ասաց, որ այն ունի լուրջ աշխատանք ունի կատարելու և որպես ամբողջություն կայանալու համար։
«Եթե «կարողա»-ներով խոսենք, կարող է չհանգեցնել»,- Փաշինյանն ասաց խմբակցության փլուզման հնարավորության մասին՝ հավելելով, որ ինչ էլ լինի, ողբերգություն չէ։

Что бы ни случилось – это не трагедия: Пашинян – о возможно развале «Моего шага» (видео)
Поддержи А1+!Во время пресс-конференции премьер-министра прозвучал вопрос о 2500 домиках Гюмри. Журналист поинтересовался, какой программой будет руководствоваться правительство, и поинтересовался, возможен ли распад фракции Национального собрания «Мой шаг», проведение внеочередных парламентских выборов, учитывая ситуацию, создавшуюся вокруг Амулсара, Стамбульской конвенции.
Обратившись к вопросу домиков, Пашинян сказал, что часть домиков пусты, части проживающихтам государство дало квартиры, однако жители домиков иих продали и вернулись в свои домики.
«Наша задача – освободить Гюмри от домиков», - подчеркнул он, добавив, что наличие домиков мешает экономическому развитию города.
Говоря о фракции, глава исполнительного органа сказал, что она должна выполнить серьезную работу для становления в качестве единого целого.
«Если будем говорить «может быть», то может быть и не приведет», - сказал Пашинян о возможности развала фракции, добавив, что что бы ни случилось, это не трагедия.