Փաշինյանին ոչինչ չի մնում, քան զորքը մտցնել Ամուլսար, ջարդել ցուցարարներին․ Արթուր Ղազինյան
«Ամուլսարը չի կարող սար մնալ, այն դատապարտված է վերածվել հանքի, ընդ որում էական չէ, ոսկու՞ թե ուրանի:
Սա իմ ցանկությունը չի, առավել ևս որոշումը, սա Նիկոլի որոշումնա, որը ամփոփված է նրա արտահայտած մեկ մտքի մեջ, որը ենթագիտակցաբար կրկնում են նրա ադեպտները:
Իսկ միտքը սա է. «ոչ մի իրավական հիմք չկա հանքի շահագործումն արգելելու համար»: Ստեղ են ասել, որ մարդ բախտից բացի պետք է նաև խելք ունենա ու խոսելուց առաջ մտածի:
Այս արտահայտությունը բավարար է, որպեսզի «Լիդիանը» հաղթի Ամուլսարի հետ կապված Հայաստանի դեմ սկսված ցանկացած միջազգային դատավարություն:
«Լիդիանի» կողմից ՀՀ կառավարության դեմ ներկայացվելիք առաջին և միակ փաստարկը, որ ՀՀ կառավարությունն ապօրինի է արգելել հանքի շահագործումը, կլինի վարչապետի այս անհաջող և անիմաստ հայտարարությունը և դատավարությունը կավարտվի Հայաստանի պարտությամբ:
Չգիտեմ Փաշինյանն այս հայտարարությունն արել է գիտակցվա՞ծ, թե սա հերթական չմտածված և չհաշվարկված միտքն է, որ կարող է պատուհաս դառնալ Հայաստանի և մեր բոլորի գլխին:
Այնպես որ Փաշինյանին ոչինչ չի մնում, քան զորքը մտցնել Ամուլսար, ջարդել ցուցարարներին, բացել հանք տանող ճանապարհը և շահագործել հանքը:

Пашиняну ничего не остается, кроме как ввести войска в Амулсар, разгромить демонстрантов: Артур Казинян
Поддержи А1+!Председатель партии «Одна Армения» Артур Казинян пишет на своей странице в фейсбук:
«Амулсар не может оставаться горой, он обречен на то, чтобы превратить в рудник, причем несущественно – золота или урана?
Это – не мое желание, тем более решение, это – решение Никола, которое заключено в одной высказанной им мысли, которую подсознательно повторяют его адепты.
Его мысль в следующем: «нет никаких правовых оснований для запрета эксплуатации месторождения». Здесь говорят, что человек, кроме удачи, должен иметь немного ума и думать, прежде чем говорить.
Этого выражения достаточно, чтобы «Лидиан» победила любой международный процесс, начатый против Армении, связанный с Амулсаром.
Первый и единственный аргумент, предьявляемый «Лидианом» правительству РА, что правительство РА незаконно запретило эксплуатацию рудника, будет это неудачное и бессмысленное заявление премьер-министра и судебный процесс завершится поражением Армении.
Не знаю, Пашинян сделал это заявление сознательно или это – очередная непродуманная и невзвешанная мысль, которая может стать трагедией для Армении и для всех нас.
Так что Пашиняну не остается ничего, кроме как ввести войска в Амулсар, разгромить демонстрантов, открыть ведущую к руднику дорогу и эксплуатировать его.