70037556_397128297618064_4367854797978599424_n
Արդեն 8 տարի Կապանի բնակիչ Էմմա Հարությունյանը պայքարում է՝ 2011թվականին անհետ կորած տղային գտնելու համար։ Այսօր կառավարության շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում տիկին Էմման ասաց, որ անցած տարի՝ հեղափոխությունից հետո, ինքը կառավարության շենքի մոտ հանդիպել է վարչապետ Փաշինյանին, ով խնդրին տեղյակ էր, երբ դեռ պատգամավոր էր։
Վարչապետը հարցրել է, թե արդյոք տղան դեռ չի՞ հայտնաբերվել և բացասական պատասխան ստանալով՝ նշել է, որ ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանին կհանձնարարի զբաղվել այդ գործով։ Սակայն մինչ այսօր ոչ մի առաջընթաց չկա։
Մայրը պնդում  է, որ որդուն իրենց տնից տարել են ընկերները։
«Հին Հայաստանում փողի ուժով, մի գրիչի հարվածով գրել են անհայտ կորած»։
Էմմա Հարությունյանը խնդրում է վարչապետին՝ կրկին հանձնարարել զբաղվել իր որդուն գտնելու գործով և նշում  է՝ ինքը տեղյակ է, թե ովքեր են տարել և ովքեր են կանգնած իր որդու անհետացման գործը չբացահայտելու հետևում։ Այդ տեղեկությունը, սակայն, լրատվամիջոցներով չի կարող բարձրաձայնել։

70037556_397128297618064_4367854797978599424_n
Уже 8 лет жительница Капана Эмма Арутюнян борется за то, чтобы найти сына, без вести пропавшего в 2011 году. Сегодня в беседе с журналистами напротив здания правительства госпожа Эмма сказала, что в прошлом году, после революции, она у здания правительства встретилась с премьер-министром Пашиняном, который был в курсе проблемы, когда еще был депутатом.
Премьер-министр спросил, не обнаружили ли еще сына и, получив отрицательный ответ, отметил, что поручит начальнику СНБ Артуру Ванецяну заняться этим делом. Однако до сих пор нет никакого прогресса.
Мать утверждает, что сына из дома увели друзья.
«В старой Армении силой денег, одним росчерком пера написали без вести пропавший».
Эмма Арутюнян просит премьер-министра вновь поручить заняться поиском ее сына и отмечает: она знает, кто увел и кто стоит за тем, что дело о пропаже ее сына не раскрыто. Эту информацию, однако, ме может сообщить по СМИ.