ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը Նիկոլ Փաշինյանին է նվիրել ֆուտբոլային գնդակ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստան ժամանած ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Չեֆերինի այցը մեր երկիր և կարևորել ՀՖՖ-ի և ՈՒԵՖԱ-ի միջև սերտ ու արդյունավետ համագործակցությունը՝ ի նպաստ Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացման: Նիկոլ Փաշինյանը, մասնավորապես, ընդգծել է Հայաստանում ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ ՈՒԵՖԱ-ի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը և նշել, որ դրա արդյունքում երկրում իրականացվում են ֆուտբոլի մասսայականացմանը միտված մի շարք ծրագրեր: Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ պարոն Չեֆերինի այցը կնպաստի ՀՖՖ-ի հետ փոխգործակցության նոր ծրագրերի քննարկմանն ու իրականացմանը, այդ թվում՝ Հայաստանում ազգային մարզադաշտի կառուցման ուղղությամբ:
Ալեքսանդր Չեֆերինը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին ջերմ ընդունելության և ֆուտբոլի զարգացումը ուշադրության կենտրոնում պահելու համար: ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը գոհունակություն է հայտնել ՀՖՖ-ի գործընկերների հետ համագործակցությունից և նշել, որ իր գլխավորած կառույցը շարունակելու է նպաստել Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանը, այդ թվում՝ ենթակառուցվածքների բարելավմանը:
Մասնավորապես, նշվել է, որ ՈՒԵՖԱ-ի աջակցությամբ նախատեսվում է այս տարվա ընթացքում Հայաստանի մարզերում կառուցել արհեստական խոտածածկով 76 խաղադաշտեր, ՀՖՖ-ին ապահովել անհրաժեշտ մարզագույքով, ծրագրեր իրականացնել ֆուտզալի և կանանց ֆուտբոլի զարգացման ուղղությամբ:
ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը նշել է, որ ժամանակակից աշխարհում ֆուտբոլը դարձել է տնտեսության առանձին ճյուղ, որտեղ շրջանառվում են հսկայական ֆինանսական միջոցներ: Զրուցակիցները համակարծիք էին, որ ֆուտբոլը մեծ դեր ունի սոցիալական կյանքում, ժողովուրդներին համախմբելու և միավորելու գործում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀՖՖ-ի և ՈՒԵՖԱ-ի համագործակցությամբ առաջիկայում նախատեսվող նախագծերին վերաբերող մի շարք այլ հարցերի:

Президента УЕФА Александер Чеферин подарил Николу Пашиняну футбольный мяч (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял прибывшего в Армению президента УЕФА Александра Чеферина. На встрече также присутствовал президент Федерации футбола Армении Артур Ванецян.
Никол Пашинян приветствовал визит г-на Чеферина в нашу страну и подчеркнул важность тесного и эффективного сотрудничества между Федерацией футбола Армении и УЕФА во благо развития футбола в Армении. В частности, Никол Пашинян подчеркнул важность поддержки, оказываемой УЕФА развитию футбольных инфраструктур в Армении, и отметил, что в результате этой поддержки в стране реализуется ряд программ, направленных на популяризацию футбола. Никол Пашинян выразил уверенность, что визит г-на Чеферина будет способствовать обсуждению и реализации новых партнерских программ с ФФА, в том числе по строительству национального стадиона в Армении.
Александр Чеферин поблагодарил премьер-министра за теплый прием и особое отношение к развитию футбола. Президент УЕФА выразил удовлетворение сотрудничеством с коллегами из ФФА и отметил, что возглавляемая им структура будет и впредь способствовать развитию футбола в Армении, в том числе и улучшению инфраструктуры.
В частности, было отмечено, что при поддержке УЕФА в течение этого года планируется построить в областях Армении 76 игровых площадок с искусственным газоном, обеспечить ФФА необходимым спортинвентарем, реализовать программы по развитию мини-футбола и женского футбола.
Президент УЕФА отметил, что в современном мире футбол стал отдельной отраслью экономики, в которой происходит оборот огромных финансовых средств. Собеседники согласились также с тем, что футбол играет большую роль в общественной жизни, объединении и сплочении народов.
В ходе встречи собеседники затронули ряд других вопросов, связанных с предстоящими проектами в сотрудничестве ФФА и УЕФА.