Քննչական կոմիտեն մանրամասներ է ներկայացնում Երևանում զինված միջադեպի վերաբերյալ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ երկու անձի հրազենային վնասվածք ստանալու հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
2019թ. սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 19:20-ի սահմաններում, «Աստղիկ» ԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել Երևան քաղաքի բնակիչներ՝ ծնված 1957 և 1974թթ.:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 18:50-19:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Անդրանիկի փողոցի շենքերից մեկի բակում «Toyota Highlander» մակնիշի ավտոմեքենայի միջից հրազենից կրակահերթ է արձակվել 1957 և 1974թթ. ծնված տղամարդկանց ուղղությամբ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 6-րդ կետերով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Երկու անձ ճանաչվել է տուժող:
Նախաքննության ընթացքում իրականացվել են անհետաձգելի քննչական գործողություններ. կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ժամանակ հայտնաբերվել են բազմաթիվ պարկուճներ, արնանման հետքեր, վերցվել են փորձանմուշներ: Առգրավվել են դեպքի պահին տուժածների հագին եղած հագուստները:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դատաբժշկական, դատաձգաբանական, դատակենսաբանական, դատագենետիկական:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի/անձանց ինքնությունը պարզելու, հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։

Следственный комитет Армении представил подробности вооруженного инцидента в Ереване
Поддержи А1+!В следственном отделе административного района Малатия-Себастия следственного управления Следственного комитета Армении ведется следствие для выяснения обстоятельств нанесения огнестрельного ранения двум лицам.
4-го сентября 2019 г. около 19: 20 из МЦ “Астхик” поступило сообщение, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены два жителя Еревана 1957 г.р. и 1974 г.р.
По предварительным данным, 4-го сентября 2019 г., около 19: 00, во дворе одного из зданий по улице Андраника в Ереване, из автомобиля марки “Toyota Highlander” в направлении двоих мужчин 1957 г.р. и 1974 г.р. были произведены выстрелы из огнестрельного оружия.
По данному факту в следственном отделе административного района Малатия - Себастия СК РА возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 6 части 2 статьи 104 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
В ходе предварительного следствия были проведены неотложные следственные действия. Был произведен осмотр места происшествия, во время которого были обнаружены многочисленные гильзы, следы крови, взяты пробы.
Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначен ряд экспертиз, в том числе судебно-медицинская, судебно-баллистическая, судебно-биологическая, судебно-генетическая.
Следствие продолжается. Предпринимаются меры по обеспечению всестороннего, объективного и полного расследования всех обстоятельств инцидента, установлению личности предполагаемого преступника/лиц, их обнаружению и представлению в орган, осуществляющий производство.