Ինչպես կավարտվի ցմահ դատապարտյալի գործը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր Արմավիրի ընդհանուր իրավասության դատարանում տեղի ունեցավ ցմահ դատապարտյալ Աշոտ Մանուկյանի գործով դատական նիստը: Աշոտ Մանուկյանը դատարան է դիմել պայմանական վաղաժամկետ ազատման համար: Մեղադրվող կողմը ներկայացրեց, որ պատրաստ է ընդունել ազատման դեպքում դատարանի կողմից ներկայացվող սահմանափակումները, ինչպես նաև նշեց, որ որևէ իրավական հիմնավորում չկա հայցադիմումը մերժելու: Դատարանը հեռացավ որոշում կայացնելու: Որոշումը կհրապարակվի վաղը ` սեպտեմբերի 4-ին Արմավիրի ընդհանուր իրավասության դատարանում:
Հիշեցնենք, որ Աշոտ Մանուկյանը 23 տարի առաջ մահապատժի էր ենթարկվել 3 ծառայակիցներին սպանելու մեղադրանքով։ Հետագայում՝ պատիժը փոխարինվում է ցմահ ազատազրկման։

Как завершится дело пожизненно заключенного (видео)
Сегодня в Армавирском суде общей юрисдикции состоялось судебное заседание по делу пожизненно заключенного Ашота Манукяна.  Ашот Манукян обратился в суд для условно досрочного освобождения. Обвиняемая сторона представила, что готова принять представляемые судом ограничения в случае освобождения, а также отметила, что нет никаких правовых оснований для отклонения искового заявления. Суд удалился для принятия решения. Решение будет опубликовано завтра, 4-го сентября в Армавирском суде общей юрисдикции.
Напомним, что Ашот Манукян 23 года назад был осужден на смертную казнь по обвинению в убийстве 3 сослуживцев. В дальнейшем наказание заменяется пожизненным лишением свободы.