Աբովյան 22 ա հասցեի բնակիչները դեմ են հարակից տարածքում բազմահարկ շենքի կառուցմանը (տեսանյութ)
Երևանի Աբովյան 22 ա հասցեում քաղաքապետարանը շինթույլտվություն է տվել 12-հարկանի շենք կառուցելու համար:
Հարակից շենքերի բնակիչները բողոքի ակցիա են իրականացնում. նրանք դեմ են շինարարությանը:
Բնակիչ Տաճատ Եսայանի խոսքով՝ տարածքը, որտեղ կառուցվում է շենքը, չունի այն լանդշաֆթը, որ շինարարական աշխատանքների ժամանակ հարակից շեմքերի հիմքերը չխարխլվեն։
Ըստ նրա, մոտակա շենքում է բնակվում նաև Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանը։
«Իմ կողմից շատ հարգված Արթուր Մեսչյանն ի՞նչ է մտածել, որ համաձայնություն է տվել», - ասում է Եսայանը։
Այստեղ էր նաև Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանը։ Հարցին, թե ի՞նչ է պատրաստվում անել քաղաքապետարանը, նա պատասխանեց, որ շինարարական աշխատանքները շարունակվելու են և, որ ամենը կատարվում է օրենքի համաձայն։
Շինարարական աշխատանքներով զբաղվող «ԳԼ» գրուպ տնօրեն, Օկտագոն Ս/Կ լիազոր Արմեն Մանուկյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց, որ աշխատանքները կատարվում են օրենքին համաձայն։
Նա նշեց, որ տարածքում նախկինում եղել են խարխլված տներ և դրանք գնել են սեփականատերերից, օրենքով սահմանված կարգով, իսկ բանակցությունները սկսել էին դեռևս 3-4 տարի առաջ։

Жители по адресу Абовян 22а против строительства многоэтажного здания на сопредельной территории (видео)
По адресу Ереван Абовян 22а мэрия дала согласие на строительство 12-этажного здания.
Жители соседних домов проводят акцию протеста: они против строительства.
По словам жителя Тачата Есаяна, территория, где строится здание, не имеет того ландшафта, чтобы во время строительных работ фундаменты соседних зданий не разрушались.
По его словам, в расположенном поблизости здании живет также главный архитектор Еревана Артур Месчян.
«О чем думал очень уважаемый мною Артур Месчян, когда дал разрешение? » - говорит Есаян.
Здесь находится также глава административного района Кентрон Виктор Мнацаканян. На вопрос, что собирается делать мэрия, он ответил, что строительные работы будут продолжаться и, что все делается согласно закону.
Директор “ГЛ” груп, занимающейся строительными работами, уполномоченный С/К Октагон Армен Манукян в беседе с “А1+” сказал, что работы ведутся в соответствии с законом.
Он отметил, на территории ранее были ветхие дома, их купили в владельцев, в установленном законом порядке, а переговоры начали еще 3-4 года назад.