ՍՊԸ տնօրենը մեղադրվում է խոշոր չափերի հափշտակություն կատարելու մեջ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ՔԿ Վայոց Ձորի մարզային քննչական վարչությունում բացահայտվել է ՍՊ ընկերության տնօրենի կողմից պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով՝ առանձնապես խոշոր չափերի առերևույթ հափշտակություն կատարելու դեպքը: Վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ Վայքի համայնքի մարզադաշտի շենքի վերանորոգման և համայնքային նշանակության այգու բարեկարգման աշխատանքներ կատարելու համար քաղաքապետարանի կողմից հայտարարված մրցույթում «Մավշին» ՍՊ ընկերությունը ճանաչվել է հաղթող: Նշված աշխատանքների կատարման համար ՀՀ Կառավարության որոշմամբ՝ ՀՀ Վայոց Ձորի մարզպետարանին հատկացվել է 120.000.000 ՀՀ դրամ սուբվենցիա:
Պարզվել է, որ 2016թ. մարտի 21-ից սեպտեմբերի 21-ն ընկած ժամանակահատվածում, պետությունից խաբեությամբ առանձնապես խոշոր չափի գումար հափշտակելու դիտավորությամբ, ՍՊ-ի տնօրենը շինարարական աշխատանքների կատարման ընթացքում ծավալաթերթ-նախահաշվով նախատեսված աշխատանքներ մասնակի կատարելու և չիրականացված աշխատանքները կատարողական թերթերում ներառելով, պետության միջոցներից ավել է ստացել ընդհանուր 4.055.498.4 ՀՀ դրամ գումարը` պետությանը պատճառելով առանձնապես խոշոր չափերի գույքային վնաս:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ ՍՊ-ի տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, վերջինիս նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Պետությանը պատճառված վնասը վերականգնելու նպատակով կալանք է դրվել վերջինիս պատկանող անշարժ և շարժական գույքի վրա:

Директору ООО предъявлено обвинение в хищении в особо крупном размере
В Вайоцдзорском областном следственном управлении СК РА раскрыт случай хищения в особо крупном размере с использованием должностного положения директора ООО.
Согласно данным следствия, в объявленном мэрией конкурсе на ремонт строения стадиона Вайка и благоустройство парка общинного значения ООО “Мавшин” было признано победителем. Для выполнения указанных работ по решению правительства РА областной администрации Вайоц Дзора РА было выделено 120.000.000 драмов субвенции.
Однако, выяснилось, что в период с 21-го марта 2016 года по 21-е сентября с целью умышленного хищения у государства особо крупной суммы денег, директор ООО, в ходе выполнения строительных работ осуществлял объемно-сметные работы частично, и включал нереализованные работы в исполнительные статьи, таким образом получив больше государственных средств, общая сумма которых -  4.055.498.4 драмов, тем самым причинив государству имущественный ущерб в особо крупном размере.
На основании полученных достаточных доказательств директору СНБ предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 178 Уголовного кодекса РА, в отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
С целью восстановления нанесенного государству ущерба на принадлежащее ему недвижимое и движимое имущество был наложен арест.