Բացահայտվել է Շենգավիթում տեղի ունեցած միջադեպը. մեկ անձ ձերբակալվել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում կատարված անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում պարզվել են օգոստոսի 25-ին Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող ռեստորանային համալիրի մոտ տեղի ունեցած միջադեպի մի շարք հանգամանքներ, մեկ անձ ձերբակալվել է:
2019թ. օգոստոսի 25-ին՝ ժամը 18:50-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Շենգավիթի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ նույն օրը բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Երևան քաղաքի երկու բնակիչ՝ ծնված 1976 և 1960թթ՝ համապատասխանաբար՝ որովայնի ձախ կողմնային պատի հրազենային վնասվածք /կլինիկական մահ/ և որովայնի ձախ ազդրի հրազենային վիրավորում, աջ ազդոսկրի ստորին երրորդականի հրազենային վիրավորում, աջ ազդոսկրի բազմաբեկոր կոտրվածք տեղաշարժով ախտորոշմամբ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 6-րդ կետերով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնի պետի որոշմամբ՝ կազմվել է քննչական խումբ:
Քրեական գործով կատարվել են մի շարք քննչական գործողություններ: Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել է «Մակարով» տեսակի ատրճանակից կրակված 8 հատ պարկուճ, 1 հատ 7.62մմ տրամաչափի կրակված պարկուճ, 1 հատ թմբուկավոր ատրճանակ՝ առանց գործարանային համարի, 1 թմբուկավոր ատրճանակի կրակված պարկուճ, «Մակարով» տեսակի ատրճանակից կրակված 2 գնդակ, 2 ծալովի, գաղտնի փականով դանակ: Առգրավվել են նաև դեպքի վայրի հարակից տարածքում գտնվող տեսանկարահանող սարքերի տեսագրությունները, դեպքի պահին տուժողների հագին եղած հագուստները: Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ:
Քրեական գործով կատարված քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Երևան քաղաքի բնակիչ է՝ ծնված 1975թ.: Վերջինս ձերբակալվել է:

Раскрыт инцидент, произошедший в Шенгавите: один человек задержан
Поддержи А1+!В результате произведенных неотложных следственных и процессуальных действий следственного отдела следственного управления административного района Шенгавит г. Еревана Следственного комитета РА , установлен ряд обстоятельств инцидента, произошедшего 25 августа около ресторанного комплекса в административном районе Шенгавит. Один человек арестован.
25-го августа 2019 г. в 18: 50 из Медицинского центра “Эребуни” в Шенгавитское отделение полиции поступило сообщение о том, что в этот же день в медицинский центр были доставлены двое жителей Еревана 1976 г.р. и 1960 г.р. , один с огнестрельным ранением левой боковой стенки брюшной полости (клиническая смерть), и второй с огнестрельным ранением левой части брюшной полости, нижней трети правого бедра, с переломом правой бедренной кости со сдвигом.
По данному факту в следственном отделе административного района Шенгавит СК РА возбуждено уголовное дело по пунктам 2 и 6 части 2 статьи 34-104 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
По решению начальника следственного отдела административного района Шенгавит была составлена следственная группа.
По уголовному делу был проведен ряд следственных действий. При осмотре места происшествия были обнаружены и изъяты 8 гильз пистолета “Макаров”, 1 гильза калибра 7,62 мм, 1 пистолет с барабаном без заводского номера, 1 гильза от барабанного пистолета, 2 пули от пистолета “Макаров”, 2 складных ножа с секретными замками.
Были конфискованы видеозаписи видеокамер, находящихся на территории, прилегающей к месту происшествия, а также одежда пострадавших, бывшая на них в момент происшествия. Назначен ряд экспертиз.
В результате следственных действий и оперативно-розыскных мероприятий по уголовному делу установлена личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана 1975 года рождения. Он задержан.