Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Իրանի դեսպանին
Օգոստոսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիի գլխավորած պատվիրակությանը՝ Հայաստանում վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցության ընթացքն ու հեռանկարները, կարծիքներ փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության և միջազգային զարգացումների վերաբերյալ:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին` Հայաստանում պաշտոնավարման ընթացքում հայ-իրանական հարաբերությունների ամրապնդման ու համագործակցության արդյունավետության բարձրացման համար, մաղթել հաջողություններ հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ:

Министр обороны принял посла Ирана в Армении
23 августа министр обороны РА Давид Тоноян принял делегацию во главе с Чрезвычайным и полномочным послом Исламской Республики Иран в Армении СейедомКаземомСаджадив связи с завершением  им  дипломатической миссии в Армении.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ      Министерства обороны РА, стороны обсудили процесс и перспективы армяно-иранского сотрудничества, а также обменялись мнениями по региональным и международным событиям.
Давид Тоноян поблагодарил посла за укрепление армяно-иранских отношений и повышение эффективности сотрудничества в период его пребывания в Армении, пожелав  ему успехов в дальнейшей работе.