Ջերմաստիճանն առաջիկա օրերին առանձնապես չի նվազելու․ Գագիկ Սուրենյան
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, վերջին 20 օրերին հանրապետությունում գրեթե տեղումներ չեն դիտվել և առաջիկա 5 օրերին չեն կանխատեսվում: Օդի ջերմաստիճանը տարվա այս ժամանակահատվածի համար նորմայից բարձր է 4-5 աստիճանով և առաջիկա օրերին առանձնապես չի նվազելու։
Պայմանավորված այս գործոններով, հանրապետության գրեթե ողջ տարածքում ձևավորվել է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ, որը առաջիկա օրերին չի մեղմվելու։ Ուստի կոչ ենք անում պահպանել հրդեհավտանգության կանոները, ձեր կողմից կրակի հետ ցանկացած անզգուշություն, կարող է աղետալի հրդեհների պատճառ դառնալ»։

Температура в ближайшие дни особо не понизится: Гагик Суренян
В ближайшие 5 дней в Республике Армения осадков не ожидается, и почти на всей территории существует высокая степень опасности пожаров.
Об этом на своей странице в Facebook написал начальник метеорологического центра гидрометеорологической службы МЧС Армении Гагик Суренян.
“За последние 20 дней в республике практически не наблюдалось осадков и в ближайшие 5 дней они также не прогнозируются. Температура воздуха для этого периода года выше нормы на 4 - 5 градусов и в ближайшие дни она особо не снизится. В связи с этими факторами почти на всей территории республики существует высокая степень опасности пожаров, которая в ближайшие дни не будет снижена. Поэтому призываем соблюдать правила пожарной безопасности, любая неосторожность с огнем, проявленная вами, может стать причиной катастрофических пожаров”, - отметил Суренян.