Երիտասարդը փորձել է ցած նետվել Նոր Հաճնի կամրջից
Օգոստոսի 19-ին, ժամը 23:37-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Նոր Հաճն քաղաքում քաղաքացին փորձում է ինքնասպան լինել՝ ցած նետվելով Նոր Հաճնի կամրջից. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը և հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով հրահանգիչը:
Փրկարարները քաղաքացիների հետ համատեղ կանխել են քաղաքացու (Մհեր Ե., ծնված 1989 թ.) ինքնասպանության փորձը:

Молодой человек пытался прыгнуть с моста Нор Ачна
19-го августа в 23:37 в службу “911”  поступил звонок о том, что в городе Нор Ачин Котайкской области мужчина пытается совершить самоубийство, прыгнув с моста Нор Ачна, необходима помощь спасателей.
На место выехали спасательный отряд Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения Управления спасательных сил СС МЧС РА и инструктор по психологическому консультированию.
Спасатели вместе с гражданами предотвратили самоубийство Мгера Е. 1989 г.р.  Последний был доставлен в отделение Нор Ачна Наирийского отдела полиции.