Սոֆթկոնստրակտ ընկերությունում հերթական տոնական երեկոն էր. երկու նոր պրոդուկտների Հուրիի և AJNA-ի ներկայացումն էր (տեսանյութ)
Նախօրեին Սոֆթկոնստրակտ ընկերությունում հերթական տոնական երեկոն էր:  Ընկերության դահլիճում երկու  նոր պրոդուկտների՝ խաղային ոլորտում  ձայնային օգնական Հուրիի  եւ 3-րդ աչքի՝ AJNA-ի, ներկայացումն էր:
Հուրին  աղջնակի տեսք ունի և հասկանում է իրեն տրված գրեթե ցանկացած հարց:  Պրոդուկտի հեղինակները պատահական չեն ընտրել նրա անունը՝ այն Հովհաննես Թումանյանի  «Անբան Հուռի»  հեքիաթից է. դրանով ցանկացել են մատնանշել՝  նրա հայկական ծագում ունենալը:
AJNA-ն տեսանյութի ուղիղ հեռարձակման ընդլայնված միջոց է,  որն, օրինակ սպորտային իրադարձության ժամանակ, կարող է ֆիքսել այնպիսի տվյալներ, ինչը մարդկային աչքն ի զորու չէ:  Պրոդուկտի անունը  հինդուական ավանդույթից է և թարգմանաբար նշանակում է 3-րդ աչք, ինչն էլ համապատասխանում է հենց իր գորածռույթներին:
«Այսօր մենք ցանկացանք ցույց տալ, որ մեր ընկերությունը չի վախենում  մարտահրավերներիցկարող է ցանկացած նորարարության հեղինակ դառնալ, եւ կարող է նոր պրոդուկտները, բոլոր մակարդակներում, ինքնուրույն ստեղծել»,-ասաց ընկերության տեխնոլոգիական գծով տնօրեն Արման Խաչատրյանը:

В компании Софтконстракт был очередной праздничный вечер: презентация двух новых продуктов Хури и AJNA (видео)
Накануне в компании Софтконстракт был очередной праздничный вечер. В зале компании прошла презентация двух новых продуктов: звукового помощника в игровой сфере Хури и 3-го глаза  - AJNA.
Хури похож на девочку и понимает почти любой задаваемый ему вопрос. Авторы продукта не случайно выбрали его имя: оно из сказки Ованнеса Туманяна “Анбан Хури”, тем самым хотели указать его армянское происхождение.
AJNA – это расширенный способ прямой трансляции, который, например, во время спортивного события, может фиксировать такие данные, какие не может глаз человека. Наименование продукта восходит к индийской традиции и в переводе означает 3-й глаз, что соответствует его функции.
«Сегодня мы захотели показать, что наша компания не боится вызовов, может стать автором любой инновации, и может самостоятельно создать новые продукты, на всех уровнях»,- сказал директор компании по технологической линии Арман Хачатрян.