Բաղրամյան պողոտայում վիճակը լարված է (տեսանյութ)
Այս պահին Ամուլսարի համար պայքարող ցուցարարները փորձեցին փակել Բաղրամյան պողոտան, որի պատճառով տեղի ունեցավ մեքենաների խցանում։ Ոստիկանները միքանի անգամ զգուշացրեցին բացել փողոցը և ակցիան շարունակել մայթի վար։
Ցուցարարները սակայն չենթարկվեցին ոստիկանության պահանջին և փորձեցին նստել փողոցի հենց երթևեկելի մասում։
Ոստիկանները այս պահին փորձում են բացել փողոցը և վերականգնել երթևեկությունը, իսկ նրանք, ովքեր չեն ենթարկվում՝ բերման են ենթարկվում։
Բաղրամյան պողոտայում վիճակը լարված է։
Հրմշտոցի արդյունքում քաղաքացիներից մեկի ինքնազգացողությունը վատացել է և ՊՊԾ գնդի հրամանատարը քաղաքացու համար հրահանգեց շտապ օգնություն կանչել։

На проспекте Баграмяна напряженно (видео)
Поддержи А1+!В настоящий момент демонстранты, борющиеся за Амулсар, попытались перекрыть проспект Баграмяна, из-за чего произошла пробка. Полицейские несколько раз предупреждали открыть улицу и продолжить акцию на тротуаре.
Демонстранты однако не подчинились требованию полиции и попытались сесть прямо на проезжей части улицы.
Полицейскиеи в настоящий момент пытаются открыть улицу и восстановить движение, а тех, кто не подчиняется, задерживают.
Ситуация на проспекте Баграмяна напряженная.
В результате толкотни ухудшилось самочувствие одного из граждан и командующий полка ППС распорядился вызвать скорую помощь.