Բացահայտվել է Պուշկինո գյուղում տեղի ունեցած սպանությունը. ձերբակալվել է 20-ամյա երիտասարդ (տեսանյութ)
ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչության Ստեփանավանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ 46-ամյա տղամարդու սպանության բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Ենթադրյալ հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է Լոռու մարզի 20-ամյա բնակիչը:
2019 թվականի օգոստոսի 18-ին ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Ստեփանավանի բաժնից հաղորդում է ստացվել 46-ամյա տղամարդու ամառանոցը այրվելու և վերջինիս դիակը նշված ամառանոցում հայտնաբերելու մասին:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 22.00-ի սահմաններում, անձնական հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ընթացքում 20-ամյա երիտասարդը  դանակով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել 46-ամյա տղամարդու մարմնի տարբեր մասերին և սպանել նրան: Այնուհետև հանցագործության հետքերը վերացնելու նպատակով հրկիզել է դիակը և ամառանոցը:
Դեպքի առթիվ Լոռու մարզային քննչական վարչության Ստեփանավանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով:
Նախաքննության ընթացքում իրականացվել են անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողություններ, այդ թվում՝ դիակի արտաքին զննություն, որի ժամանակ հայտնաբերվել են կտրած-ծակած բազմաթիվ վնասվածքներ:
Ձեռնարկված քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Լոռու մարզի բնակիչ է՝ ծնված 1999 թվականին: Վերջինս ձերբակալվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Раскрыто убийство в селе Пушкино: арестован 20-летний молодой человек (видео)
Из службы “911” Спасательного управления Лорийского марза 17-го августа в 23: 30 в полицию поступило сообщение о том, что в селе Пушкино горит дом.
Выехавшая на место оперативная группа выяснила, что в селе Пушкино сгорела дача Жирайра Басмаджяна. Было обнаружено полусгоревшее тело Ж. Басмаджяна  1973 г.р.
Тело 18 августа подверглось предварительному осмотру экспертов. Выяснилось, что на теле есть множество колото-резанных ран.
В тот же день было возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 104 и п. 1 и 2 ч. 2 ст. 185 УК РА.
Благодаря оперативно-розыскным и следственным мероприятиям, предпринятым сотрудниками Лорийского областного управления полиции, Степанаванского отдела и следственного отдела полиции Степанавана, выяснилось, что 17 августа в 22: 00 на даче Жирайра Басмаджяна между ним и 20-летним жителем села Гаргар произошла ссора по личным вопросам, в ходе которой 20-летний житель нанес Басмаджяну ножевые ранения и убил его.
С целью ликвидации следов преступления преступник облив бензином, поджег труп Басмаджяна. Затем у себя дома он сменил одежду, окровавленную одежду и обувь, бывшую на нем в момент инцидента, сложил в полиэтиленовый пакет и бросил в протекающую мимо села Гаргар реку Чайлах.
В результате проведенного следственного эксперимента и поисковых мероприятий на подожженной даче в полусгоревшем состоянии был обнаружен инструмент преступления - кухонный нож, на лезвии которого были следы крови.
20-летний молодой человек был задержан в тот же день в 18: 50 по подозрению в совершении преступления.