Շատինում արջը վնասել է խաղողի այգու բերքն ու վազերը
Օգոստոսի 14-ին, ժամը 15:47-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Վայոց ձորի մարզի Շատին գյուղի 11-րդ փողոցի թիվ 24 տան այգում 1 շաբաթ շարունակ արջը պարբերաբար վնասում է խաղողի վազերը և բերքը. անհրաժեշտ է օգնություն:
Ստացված տեղեկությունը փոխանցվել է մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության պետին, ոստիկանության մարզային վարչության օպերատիվ հերթապահի օգնականին և Եղեգիս համայնքի ղեկավարին:
Պարզվել է, որ ս.թ. օգոստոսի 13-ին ժամը 21:30-ի սահմաններում արջը վնասել է խաղողի այգու բերքն ու վազերը:

В Шатине медведь повредил урожай и лозы виноградника
14-го августа в 15:47 в службу  “911”  поступил звонок о том, что медведь уже на протяжении целой недели приходит в сад дома 24 на 11-ой улице села Шатин Вайоцдзорской области, и при этом наносит вред винограднику, нужна помощь.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, полученная информация была передана начальнику управления сельского хозяйства и охраны природы областной администрации, помощнику оперативного дежурного управления полиции и главе общины Ехегис.