Վարդգես Գասպարին պառկած է Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց (տեսանյութ)
«Ա1+»-ի հետ զրույցում նա ասաց, որ Դեմիրճյան 17 հասցեի իրենց շենքի մոտ շինություն է կառուցվում։ Այդ կապակցությամբ ինքը շուրջ մեկ տարի է՝ դիմում է գրել քաղաքապետարանին, սակայն պատասխան չի ստացել՝ նախորդ 14 տարիների նման։
Խնդիրը, ըստ Գասպարիի այն է, որ շենքի մոտակայքում շինություն կառուցման համար հիմքերը փորվել են 30 մետր խորությամբ, և ինքը հետաքրքրվում է, թե արդյո՞ք պահպանվել են սեյսմիկ անվտանգության կանոնները։
Որոշ ժամանակ անց Գասպարին արդեն գնացել է։ «Ա1+»-ի հետ հեռախոսազրույցում նա ասաց, որ դեռևս պատասխան չի ստացել քաղաքապետարանից։

Вардгес Гаспари лежит напротив ереванской мэрии (видео)
В беседе с «А1+» он сказал, что около их здания по адресу Демирчяна 17 строится здание. В этой связи он на протяжении около года писал обращения в мэрию, однако не получил ответа, как и в предыдущие 14 лет.
Проблема, по мнению Гаспари, в том, что фундаменты для строительства постройка вблизи дома были вырыты с глубиной 30 м, и он интересуется, соблюдены ли правила сейсмической безопасности.
Спустя некоторое время Гаспари уже ушел. В телефонной беседе с «А1+» он сказал, что пока не получил ответа из мэрии.