67791884_759840357768034_7762977895156285440_n
«Արցախը Հայաստան է եւ վերջ» վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ստեփանակերտում արված հայտարարությունը ԲՀԿ-ական պատգամավոր Արման Աբովյանի համար անհերքելի թեզ է։
Ըստ նրա՝ յուրաքանչյուր բանական մարդ այն երբեք չի վիճարկի։
«Դա այնպիսի անվիճելի թեզ է, որ ասենք՝ երկինքը կապույտ է, այստեղ բնավ վարչապետի ասելը կամ չասելը չէ»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց պատգամավորը։ Արման Աբովյանն անդրադարձավ նաեւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ 2050 թվականին Հայաստանի բնակչությունը դարձնել 5 միլիոն հայտարարությանը․
«Եթե մենք խոսում ենք փաստերով, եթե վերլուծում ենք, ապա պետք է լինի փաստագրական որոշակի տրամաբանություն, քայլերի տրամաբանություն։ Շատ լավ ցանկություններ են, բայց մեխանիզմներն առայժմ բացված չեն, ըստ էության՝ վերլուծելու նյութ չկա»։

67791884_759840357768034_7762977895156285440_n
Заявление Никола Пашиняна, сделанное в Степанакерте, «Арцах – это Армения и все» для депутата от ППА Армана Абовяна – неопровержимый тезис.
По его словам, каждый разумный человек никогда не оспорит это.
«Это – такой неопровержимый тезис, что, сказать, небо – синее, здесь, естественно, дело не в том, сказал или не сказал премьер-министр», - в беседе с «А1+» сказал депутат. Арман Абовян также обратился к заявлению премьер-министра Никола Пашиняна о том, юто в 2050 году население Армении станет 5 миллионов.
«Если мы говорим фактами,  если анализируем, то должна быть некоторая фактологическая логика, логика шагов. Очень хорошие желания, но механизмы до сих пор не раскрыты, по сути, нет материала для анализа».