Ներկայացել է այլ անվամբ եւ կնոջից փող ու ոսկի շորթել (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 5-ի առավոտյան Արարատի մարզի գյուղերից մեկում բնակվող մի կին ոստիկանության Մասիսի բաժնում հաղորդում տվեց, որ ամիսներ առաջ համացանցով ծանոթացել է մի երիտասարդի հետ, որին պարտքով փող ու ոսկյա զարդ է տվել։ Օրեր անց երիտասարդը նրանից կրկին փող է ուզել ու վախեցրել, որ չստանալու դեպքում կնոջ պատիվն արատավորող տեղեկություններ կտարածի ողջ գյուղով։ Կինը նրան կրկին փող ու ոսկի է տվել՝ ընդհանուր 310․000 դրամի։ Օգոստոսի 4-ին երիտասարդը դարձյալ փող ու ոսկի է ուզել։
Հաղորդումն ընդունելուց հետո ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության ու Մասիսի բաժնի ծառայողները ձեռնարկեցին օպերատիվ-հետախուզական տարաբնույթ միջոցառումներ՝ կարճ ժամանակում պարզելով, որ երիտասարդը ապրում է Արարատի մարզի Արմաշ գյուղում և 29 տարեկան է։ Պարզեցին նաև, որ նա կնոջը ներկայացել է այլ անվամբ, իսկ ոսկին և փողը վերցրել է ոչ թե անձամբ, այլ տաքսու վարորդի միջոցով։
Նույն օպերատիվությամբ Արարատի ոստիկանները երկուսին էլ հայտնաբերեցին ու բերման ենթարկեցին ոստիկանության Մասիսի բաժին։
Կնոջից փող ու ոսկի շորթած երիտասարդը տվել է խստովանական բացատրություն։ Դեպքի առթիվ ոստիկանության Մասիսի բաժնում քրեական գործ է հարուցվել, որն ուղարկվել է տարածքային նախաքննական մարմնին՝ հետագա քննության։

Представился другим именем и вымогал у женщины деньги и золото (видео)
Поддержи А1+!Женщина, проживающая в одном из сел Араратской области, утром 5 августа сообщила в Масисское отделение полиции, что несколько месяцев назад она познакомилась с молодым человеком, которому дала в долг деньги и золотые украшения. Молодой человек снова попросил у нее денег и напугал, что в случае неполучения распространит по всему селу сведения, порочащие честь женщины. Женщина снова дала ему деньги и золото на общую сумму 310 тысяч драмов. 4 августа молодой человек снова потребовал денег и золота. После принятия сообщения сотрудники Араратского областного управления и Масисского отдела полиции предприняли различные оперативно-розыскные мероприятия, за короткое время выяснив, что молодой человек живет в селе Армаш Араратской области и ему 29 лет.
Выяснилось также, что он представился женщине под другим именем, а золото и деньги брал не лично, а через водителя такси. С той же оперативностью полицейские Арарата обнаружили обоих и подвергли приводу в отдел полиции Масиса.
Молодой человек, вымогавший у женщины деньги и золото, дал признательные показания. По данному факту в Масисском отделе полиции возбуждено уголовное дело, которое направлено в территориальный орган предварительного следствия для дальнейшего расследования.