ՊԵԿ-ը հայտնաբերել է մաքսային հսկողությունից թաքցված բջջային հեռախոսներ
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները՝ Արևելյան մաքսատուն-վարչության Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժնի աշխատակիցների հետ համատեղ, օրերս Բագրատաշենի անցակետում զննության են ենթարկել ՀՀ քաղաքացի Մ.Հ.-ի կողմից շահագործվող տրանսպորտային միջոցը:  Իրականացված մաքսային հսկողության արդյունքում ավտոմեքենայի գազի բալոնի ներսից ՊԵԿ աշխատակիցները հայտնաբերել են մաքսային հսկողությունից թաքցված 57 հատ տարբեր մոդելների բջջային հեռախոսներ:
Փաստի առթիվ ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունում ՀՀ մաքսային օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի իրավախախտման հատկանիշներով նախապատրաստվել են նյութեր, որոնք տրամադրվել են ՊԵԿ իրավաբանական վարչությանը:

КГД обнаружил мобильные телефоны, скрытые от контроля
Сотрудники управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов совместно с сотрудниками Баграташенского таможенного пункта отдела Восточного таможенного управления на днях на Баграташенском КПП подвергли досмотру транспортное средство, эксплуатируемое гражданином РА М. А. В результате таможенного контроля сотрудники КГД обнаружили внутри газового баллона автомобиля 57 мобильных телефонов разных моделей, спрятанных от таможенного контроля.
По данному факту в управлении по борьбе с контрабандой КГД подготовлены материалы по признакам правонарушения статьи 201 Таможенного кодекса РА, они предоставлены юридическому управлению КГД.