Գողություն` ավտոմեքենայի սրահից (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու ավտոմեքենայի սրահից առերևույթ գողություն կատարած անձի ինքնությունը։
2019թ. հունիսի 8-ին` ժամը 14:00-ին, ՀՀ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը Երևան քաղաքի Կոմիտաս փողոցում, օգտվելով իր ավտոմեքենայի դուռը բաց լինելու հանգամանքից, հափշտակել է պայուսակը, որի մեջ եղել է գումար, «Սամսունգ Գալաքսի Էս 8» մոդելի բջջային հեռախոս, անձնագիր, սոցիալական քարտ՝ պատճառելով 706.000 ՀՀ դրամի նյութական վնաս:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով և 324 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել է դեպքի վայրը տեսանկարահանող սարքի տեսագրությունը, ենթարկվել զննության:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսապատկերված անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Խնդրում ենք նշված անձին ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմին, կամ ովքեր ճանաչում են նրան, որևէ տեղեկություն ունեն նրա ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնել ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժին

Кража из салона автомобиля (видео)
Поддержи А1+!По уголовному делу, расследуемому в следственном отделе административного района Арабкир Следственного комитета РА, принимаются меры для выяснения личности лица, совершившего видимую кражу из салона автомобиля.
8-го июня 2019 г. в 14:00 в Арабкирское отделение Полиции РА от гражданина поступило сообщение о том, что в этот же день, около 11: 30, предполагаемый преступник на улице Комитаса в Ереване, воспользовавшись тем обстоятельством, что дверь его автомобиля открыта, украл сумку, в которой были деньги, мобильный телефон модели “Самсунг Галакси Эс 8”, паспорт, социальную карту, причинив материальный ущерб в размере 706.000 драмов.
По данному факту в Арабкирском отделе Полиции РА возбуждено уголовное дело по признакам 2 и 3 ч. 2 ст. 177 и ч. 1 ст. 324 УК РА, предварительное следствие по которому ведется в следственном отделе Арабкирского района Следственного комитета РА. В ходе предварительного следствия была получена видеозапись с места происшествия. С целью обеспечения всестороннего, объективного и полного расследования уголовного дела предпринимаются меры по обнаружению данного лица.
Просим указанное лицо явиться в орган, осуществляющий производство, или те, кто его знает, имеют какие-либо сведения о его личности или местонахождении, сообщить в следственный отдел Арабкирского района СК РА.