Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ՄԹ Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով նորանշանակ պետնախարարի հետ
Ոչ պաշտոնական այցով Միացյալ Թագավորությունում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկայի հարցերով նորանշանակ պետնախարար Քրիստոֆեր Պինչերի հետ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Քրիստոֆեր Պինչերին նախարարի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և  համոզմունք հայտնել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև փոխգործակցությունը կխորանա և կամրապնդվի:
Քրիստոֆեր Պինչերն, իր հերթին, ուրախությամբ նշել է, որ նախագահ Սարգսյանն օտարերկրյա պետության առաջին նախագահն է, ում հետ նա առիթ է ունենում հանդիպելու պաշտոնը ստանձնելուց հետո՝ ընդգծելով, որ Հայաստանն արժեքավոր և կարևոր գործընկեր է իր երկրի համար:
Զրուցակիցները ոչ պաշտոնական միջավայրում քննարկել են Հայաստան-ՄԹ երկկողմ օրակարգին, ինչպես նաև տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր։

Армен Саркисян встретился с госминистром Великобритании по вопросам Европы и Америки
Президент Республики Армения Армен Саркисян, находящийся в Соединенном Королевстве с неофициальным визитом, встретился с новоназначенным государственным министром Великобритании по вопросам Европы и Америки Кристофером Пинчером.
Армен Саркисян поздравил Кристофера Пинчера с вступлением в должность министра и выразил уверенность в том, что в период его пребывания в должности сотрудничество между Арменией и Великобританией будет углубляться и укрепляться.
Кристофер Пинчер с удовлетворением отметил, что президент Саркисян является первым президентом иностранного государства, с которым он имел возможность встретиться после вступления в должность, подчеркнув, что Армения является ценным и важным партнером для его страны.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся двусторонней повестки дня между Арменией и Великобританией, а также региональные развития.