Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
«Խորապես համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը միջպետական բազմաբնույթ համագործակցությունը զարգացնելու լավագույն հիմքն է»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին մաղթել է առողջություն և երջանկություն, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Египта Абделю Фаттаху ас-Сиси
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абделю Фаттаху ас-Сиси по случаю национального праздника  страны - Дня революции.
«Глубоко убежден, что многовековая дружба наших народов является наилучшей основой для развития межгосударственного многоотраслевого сотрудничества», - говорится в поздравительном послании.
Армен Саркисян пожелал президенту Египта доброго здоровья и успехов, а дружественному египетскому народу - мира и благополучия.