Իրանի և Հայաստանի քաղաքացիների մոտ հայտնաբերվել են ափիոն և մեթամֆետամին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունը շարունակում էՀայաստանի Հանրապետության սահմանով թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի անօրինական տեղափոխման դեմ պայքարը: Վարչության աշխատակիցները «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետում Իրանից Հայաստան ժամանած ՀՀքաղաքացի Ս.Պ.-ի նկատմամբ իրականացված հսկողության արդյունքումհայտնաբերել են 338 գրամ«ափիոն» տեսակի թմրամիջոցին նմանվող սև գույնի զանգված:Զանգվածի պարունակությամբ պոլիէթիլենային փաթեթն ինքնակպչուն ժապավենով ամրացված է եղել Ս.Պ.-ի ոտքերին:
Մեկ այլ դեպքով իրականացվածհսկողության արդյունքումԻրանից ժամանած ԻԻՀ քաղաքացի Ա.Ա.-ի կողմից շահագործվող բեռնատարի սրահից` ուղևորի նստատեղիգորգի տակից, հայտնաբերվել է 1.68 գրամ «մեթամֆետամին» տեսակի թմրանյութին նմանվող սպիտակ գույնի, բյուրեղանման զանգված:
Նշված դեպքերով ՊԵԿմաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունում կազմված նյութերը տրամադրվել են քննչական վարչությանը:Հարուցվել են քրեական գործերՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:ՀՀ քաղաքացի Ս.Պ.-ն ևԻԻՀքաղաքացի Ա.Ա.-նկալանավորվել են:

У граждан Ирана и Армении обнаружены опиум и метамфетамин
Управление по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов продолжает борьбу с незаконным перемещением наркотических средств и психотропных веществ через границу Республики Армения.
Сотрудники управления, на государственном пограничном пропускном пункте “Агарак”, в результате проверки, у прибывшего в Армению из Ирана гражданина РА С. П. обнаружили массу черного цвета весом 338 граммов, похожую на опиум. Полиэтиленовый пакет с массой самоклеющейся лентой был прикреплен к его ногам.
В результате контроля, осуществленного в другом случае, в салоне грузовика, эксплуатируемого прибывшим из Ирана гражданином ИРИ А. А., под ковриком пассажирского сиденья, была обнаружена кристаллическая масса белого цвета, похожая на наркотик метамфетамин весом в 1,68 грамма.
По указанным случаям материалы, составленные в управлении по борьбе с контрабандой КГД, переданы следственному управлению. Возбуждены уголовные дела по признакам части 1 статьи 267.1 Уголовного кодекса РА.  Гражданин РА  С. П. и гражданин Ирана А. А. – арестованы.