Հայտնաբերվել են դրոշմավորման ենթակա, ապօրինի եղանակով ձեռքբերված, չդրոշմավորված դեղեր (տեսանյութ)
Պետական եկամուտների կոմիտեի հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունը հարկային իրավախախտումների կանխարգելմանն ու բացահայտմանն ուղղված գործառույթների շրջանակում բացահայտել է անօրինական գործունեության հերթական դեպքը: Մասնավորապես՝ վարչության աշխատակիցներն իրացնելով ստացված օպերատիվ տեղեկությունները, ձեռնարկված ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Երևանի Հրաչյա Քոչարի փողոցում գործող դեղատներից մեկի նկուղային հարկից հայտնաբերել են դրոշմապիտակներով դրոշմավորման ենթակա, ապօրինի եղանակով ձեռքբերված չդրոշմավորված դեղեր, այդ թվում՝ նախատեսված քաղցկեղի բուժման համար:
Դեպքի առթիվ նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 210-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Քրեական գործի հետաքննության ընթացքում դեղատան տարածքում կատարվել է զննություն, որի ընթացքում դեղերը վերցվել են հետագա հետազոտման նպատակով: Ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ հանցագործությանը մասնակից անձանց, ինչպես նաև հիշյալ դեղերի ձեռքբերման աղբյուրները պարզելու ուղղությամբ:

Выявлены незаконно приобретенные лекарства, подлежащие маркировке (видео)
Поддержи А1+!Управление по расследованию и оперативному розыску Комитета государственных доходов в рамках функций, направленных на предотвращение и выявление налоговых правонарушений выявило очередной случай незаконной деятельности.
В частности, сотрудники управления, реализовав полученные оперативные сведения, в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий, в подвальном этаже одной из аптек, действующих на улице Грачья Кочара в Ереване, обнаружили незаконно приобретенные лекарства, подлежащие маркировке, в том числе и лекарства для лечения онкологии. По подготовленным материалам возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 210 Уголовного кодекса РА. В ходе расследования уголовного дела в аптеке был проведен осмотр, в ходе которого лекарства были изъяты для дальнейшего обследования.
Предпринимаются соответствующие меры для выяснения лиц, участвующих в преступлении, а также источников приобретения упомянутых лекарств.