ԲԴԽ-ն այս պահին ձեռնպահ է մնում. խոսնակը՝ դատավորի աշխատասենյակի խուզարկության մասին
Այսօր հայտնի դարձավ, որ Հատուկ քննչական ծառայությունը խուզարկություն է կատարել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի աշխատասենյակում: «Ա1+»-ի հետ զրույցում ՀՔԾ խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը չէր մանրամասնել՝ ինչ գործի շրջանակներում է խուզարկությունը կատարվել՝ հավելելով, որ հետագայում լրացուցիչ տեղեկություն կհաղորդեն:
«Ա1+»-ը կապ հաստատեց նաև Դատական դեպարտամենտի արարողակարգի և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արման Խաչատրյանի հետ: Հարցին, թե ինչպիսին է Բարձրագույն դատական խորհրդի դիրքորոշումն այս կապակցությամբ, նա պատասխանեց, որ խորհուրդը դեռևս դիրքորոշում չի հայտնում:
«Այս պահին ձեռնպահ է մնում: Իրադարձություններին է հետևում, բայց իրազեկված է խուզարկության  վերաբերյալ»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ այլ մեկնաբանություն տալ չի կարող:
Իսկ իրազեկվածության մասին Խաչատրյանին տեղեկացրել է ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Սերգեյ Չիչոյանը, որն այժմ աշխատանքային հարցերով զբաղված է:

ВСС в настоящий момент воздерживается: спикер об обыске кабинета судьи
Сегодня стало известно, что Специальная следственная служба провела обыск в кабинете судьи первой инстанции города Еревана Давида Григоряна. В беседе с “А1+” спикер ССС Марина Оганджанян не детализировала, в рамках какого дела был проведен обыск, добавив, что в дальнейшем сообщат дополнительную информацию.
«А1+» установил связь с начальником управления по церемониалу и связями с общественностью Судебного департамента Арманом Хачатряном. На вопрос, какова позиция Высшего судебного суда в связи с этим, она ответила, что совет пока не выразил своей позиции.
«В настоящий момент воздерживается. Следит за событиями, но осведомлен об обыске”, - отметила она, добавив, что не может давать других комментариев.
А об информированности Хачатряна осведомил исполняющий обязанности председателя ВСС Сергей Чичоян, который сейчас занят рабочими вопросами.