Մարմնավաճառությամբ զբաղվելու մեջ կասկածվող 9 կանայք են հայտնաբերվել (տեսանյութ)
Մարմնավաճառության դեմ պայքարի շրջանակներում ոստիկանությունը պարբերաբար շրջայցեր է իրականացնում մարմնավաճառների հնարավոր հավաքատեղիներում:
Հուլիսի 10-ին ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի և Երևան քաղաքի վարչության, պարեկապահակետային ծառայության գնդի ծառայողները իրականացրին միջոցառում, ինչի ընթացքում հայտնաբերվեցին պոռնկությամբ զբաղվելու մեջ կասկածվող 9 կանայք:
Միջոցառման նպատակն է՝ արգելել մարմնավաճառներին ստեղծել հավաքատեղիներ, քանի որ խախտվում է հասարակական կարգը, բացի այդ՝ նրանք անհարգալից վերաբերմունք են դրսևորում և անհարմարություններ պատճառում հարակից շենքերի բնակիչներին: Այս խնդրի հետ կապված ոստիկանությունում քաղաքացիներից ստացվում են բազմաթիվ ահազանգեր:

Обнаружены 9 женщин, подозреваемых в занятии проституцией (видео)
В рамках борьбы с проституцией полиция периодически совершают обходы в возможных местах собраний проституток.
10-го июля сотрудники Шенгевитского отделения, Ереванского городского управления и полка патрульно-постовой службы полиции осуществили мероприятие, в результате чего были обнаружены 9 женщин,  подозреваемых в занятии проституцией.
Цель мероприятия – запретить проституткам создавать места собраний,  поскольку нарушается общественный порядок, кроме того, они проявляют неуважительное отношение и причиняют неудобства жителям соседних зданий. В связи с этой проблемой в  полицию поступают многочисленные тревожные звонки от граждан.