Քոչարյանի աջակիցները Հյուսիսային պողոտայի առաջնամասում են
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այժմ Հյուսիսային պողոտայում են։ Քոչարյանի աջակիցները, ովքեր ակցիա էին անում Հանրապետության հրապարակում, ցանկանում էին շարժվել դեպի Հյուսիսային պողոտա։
Երևանի փոխոստիկանապետը նշեց, որ ցուցարարները շեղվել են  սահմանված երթուղուց ու փորձում են խանգարել պետական միջոցառման անցկացմանը, ուստի ոստիկանական ուժերը թույլ չեն տալիս նրանց շարժվել դեպի Հյուսիսային պողոտա։
Քոչարյանի աջակիցներից մեկի և դեպի Հյուսիսային պողոտա տանող ճանապարհի մայթին հարակից ռեստորաններից մեկի աշխատակցի միջև վիճաբանություն տեղի ունեցավ։
Ռեստորանի աշխատակցին ոստիկանները տեղափոխեցին Կենտրոնի բաժանմունք։
Ցուցարարները Հյուսիսային պողոտայի առաջամասում են, ոստիկանությունը նրանց թույլ չի տալիս առաջ շարժվել։

Сторонники Кочаряна находятся в передней части Северного проспекта
Председатель Совета Европы Дональд Туск и премьер-министр РА Никол Пашинян в настоящее время находятся на Северном проспекте. Сторонники Кочаряна, которые проводят акцию на Площади Республики, хотели двинуться в направлении Северного проспекта.
Заместитель начальника полиции Еревана отметил, что демонстранты отклонились от установленного маршрута и пытаются воспрепятствовать проведению государственного мероприятия, следовательно, полицейские  силы не позволяют им двигаться в направлении Северного проспекта.
Произошла стычка между одним из сторонников Кочаряна и сотрудника одного из ресторанов около тротуара дороги, ведущей к Северному проспекту.
Полицейские переместили сотрудника ресторана в отделение Кентрон.
Демонстранты находятся в передней части Северного проспекта, полиция не позволяет им двигаться вперед.