Ձեզ հետ ենք հոգով ու մտքով. Բակո Սահակյանը ցավակցել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 8-ին ցավակցական հեռագրեր է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին եւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Հեռագրերում ասված է.
<<Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք Արարատի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի մասին, որը դարձավ մարդկային զոհերի պատճառ։
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում բոլոր զոհերի հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում եմ արիություն ու ոգու կորով, տուժածներին ու վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։ Այս ծանր պահին մենք ձեզ հետ ենք հոգով ու մտքով եւ կիսում ենք կորստի ցավն ու վիշտը>>։

Мы с Вами, и душой и мыслью: Бако Саакян выразил соболезнования
Поддержи А1+!8 июля президент Республики Арцах Бако Саакян направил телеграммы соболезнования президенту Республики Армения Армену Саркисяну и премьер-министру Николу Пашиняну.
“В Арцахе с глубокой болью узнали о трагической аварии в Араратской области, которая стала причиной человеческих жертв.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнования родным и близким всех погибших, желаю мужества и силы духа, пострадавшим и раненым - скорейшего выздоровления. В этот тяжелый момент мы с Вами, и душой и мыслью разделяем боль и горе утраты”.