Ջարդոններ հավաքող եւ արտահանող ընկերություններին խոստացան թույլատրել շարունակել գործունեությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄետաղի ջարդոններ հավաքող և արտահանող ընկերություններին խոստացել են թույլ տալ շարունակել իրենց գործունեությունը: Մոտ մեկ ամիս է՝ նրանց թույլ չեն տալիս արտահանել իրենց կողմից մշակված թեթեւ մետաղական ջարդոնները: Ընկերությունների ղեկավարներն էլ պահանջում էին իրենց ազատել հարկերից: Մի քանի ընկերությունների ղեկավարներ այսօր ՊԵԿ-ի մոտ ակցիա էին կազմակերպել՝ հիշեցնելու համար իրենց պահանջները:
«ՊԵԿ-ից մեզ ասացին, որ հատ-հատ կզանգեն բոլոր ընկերություններին եւ թույլտվության մասին կտեղեկացնեն: Վաղը ԱԺ-ը երկրորդ ընթերցմամբ կամ կընդունի օրենքը, կամ՝ ոչ: Դրանից հետո պարզ կլինի»,-«Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «ՔԱՊ» ընկերության ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը:
Պարոն Մարտիրոսյանը տեղեկացրեց նաեւ, որ այս մեկ ամսվա ընթացքում բազմաթիվ պարտքեր են կուտակել՝ տարածքների վարձակալության, էլեկտրաէներգիայի եւ այլն:

Компаниям, собирающим и экспортирующим лом, пообещали разрешить продолжить деятельность
Компаниям, собирающим и экспортирующим металлолом, пообещали разрешить продолжить их деятельность.  На протяжении около месяца им не разрешали вывозить обработанный ими легкий металлолом. Главы компаний требовали освободить их от налогов. Руководители нескольких организаций сегодня организовали акцию напротив КГД, чтобы напомнить свои требования.
«Из КГД нам сказали, что по одному позвонят всем компаниям и сообщат о разрешении. Завтра НС во втором чтении либо примет закон, либо нет. После этого станет ясно», - в беседе с «А1+» сказал руководитель компании «КАП» Армен Мартиросян.
Господин Мартиросян также добавил, что на протяжении этого месяца накопились многочисленные налоги: аренда территории, электроэнергия и др.