Ռուստամ Բադասյանը և Թյորբորն Յագլանդը քննարկել են Հայաստանի դատաիրավական բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը և Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ ՀՀ վարչապետի խորհրդական Եղիշե Կիրակոսյանը 2019 թվականի հուլիսի 1-2-ը, Ֆրանսիայի Հանրապետության Ստրասբուրգ քաղաք կատարած այցի ընթացքում, հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թյորբորն Յագլանդին, Եվրոպայի խորհրդի Իրավունքի գերակայության և մարդու իրավունքների հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստոս Ջիակումոպուլոսին, Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջիանի Բուքիքիոյին և ԵԽ բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է դատաիրավական բարեփոխումների ոլորտում իրականացվելիք աշխատանքների լայն շրջանակ:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ դատաիրավական բարեփոխումների և հակակոռուպցիոն ռազմավարությունների նախագծերին, դրանց շրջանակում նախատեսվող բարեփոխումներին:

Рустам Бадасян и Торборн Ягланд обсудили вопросы судебно-правовых реформ в Армении
Министр юстиции Республики Армения Рустам Бадасян и полномочный представитель правительства Республики Армения в Европейском суде по правам человека, советник премьер-министра РА Егише Киракосян 1-2 июля 2019 года в ходе визита во французский город Страсбург встретились с генеральным секретарем Совета Европы Торборном Ягландом, генеральным директором Совета Европы по вопросам верховенства права и прав человека Кристосом Джиакумопулосом, председателем Венецианской комиссии Джанни Букиккио и другими высокопоставленными должностными лицами.
В ходе встреч был обсужден широкий спектр работ в сфере судебно-правовых реформ.
Были затронули также и проекты судебных реформ и антикоррупционных стратегий и реформы, предусмотренные в этих рамках.