Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Վիետնամ և Սինգապուր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ հուլիսի 4-6-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում տեղի է ունենալու Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Վիետնամի վարչապետ Նգույեն Սուան Ֆուքի հետ: Այնուհետև երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները զանգվածային լրատվական միջոցների ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: Վիետնամի վարչապետի անունից ի պատիվ Նիկոլ Փաշինյանի և տիկին Աննա Հակոբյանի կտրվի պաշտոնական ընթրիք: Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Վիետնամի Ազգային ժողովի նախագահ Նգույեն Թի Քիմ Նգանի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Վիետնամի անկախության և ազատության համար զոհված հերոսների հուշահամալիր, ինչպես նաև Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության հիմնադիր Հո Շի-Մինի դամբարան: ՀՀ կառավարության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա նաև ՎՍՀ առևտրի պալատի ղեկավարության և վիետնամցի գործարարների հետ, կայցելի Վիետնամում Հայաստանի դեսպանություն, որտեղ կհանդիպի «Վիետնամ-Հայաստան բարեկամություն» հասարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Հուլիսի 7-9-ին էլ Սինգապուրի վարչապետ Լի Սիեն Լոնգի հրավերով Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այց կկատարի Սինգապուրի Հանրապետություն:
Այցի շրջանակում Հայաստանի վարչապետը հանդիպումներ կունենա Սինգապուրի բարձրագույն ղեկավարության՝ Սինգապուրի նախագահ Հալիմա Յակոբի, Սինգապուրի վարչապետ Լի Շին Լունգի, Սինգապուրի խորհրդարանի խոսնակ Թան Չուան-Ջինի հետ: Նախատեսվում է երկկողմ համագործակցության մասին փաստաթղթերի ստորագրում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Սինգապուրում Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ հայկական եկեղեցի, որտեղ կհանդիպի Սինգապուրում և հարևան երկրներում գործող հայ համայնքների ներկայացուցիչներին: Նախատեսվում են նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումները Սինգապուրի գործարար շրջանակների հետ:

Никол Пашинян выедет во Вьетнам и Сингапур
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян с супругой Анной Акопян с 4 по 6 июля с официальным визитом посетит Социалистическую Республику Вьетнам. Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра Армении, в ходе визита состоится встреча Никола Пашиняна с премьер-министром Вьетнама НгуеномСуаном Фуком. Затем главы правительств обеих стран выступят перед представителями средств массовой информациис заявлениямипо итогам переговоров.
От имени премьер-министра Вьетнама в честь Никола Пашиняна и госпожи Анны Акопян будет дан официальный ужин. Премьер-министр Пашинян встретится также и с председателем Национального собрания Вьетнама НгуеномТи Ким Нганом.
Никол Пашинян посетит Мемориальный комплекс героев, погибших за независимость и свободу Вьетнама, а также мавзолей основателя Социалистической Республики Вьетнам Хо Ши-Мина. Глава правительства Армении встретится также и с руководством торговой палаты СРВ и вьетнамскими предпринимателями, посетит посольство Армении во Вьетнаме, где встретится с членами общественной организации ”Дружба Вьетнам –Армения”.
С 7 по 9 июля по приглашению премьер-министра Сингапура Ли Сиена Лонга Никол Пашинян совершит официальный визит в Республику Сингапур.
В рамках визита премьер-министр Армении встретится с высшим руководством Сингапура -президентом Сингапура Халимой Якоб, премьер-министром Сингапура Ли Шин Лунги, спикером парламента Сингапура ТанЧуан-Джином. Планируется подписание документов о двустороннем сотрудничестве.
Премьер-министр Никол Пашинян посетит в Сингапуре армянскую церковь Св. Григория Просветителя, где встретится с представителями армянских общин Сингапура и соседних стран. Запланированы также встречи премьер-министра Никола Пашиняна с бизнес-кругами Сингапура.