Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը հյուրընկալել է Աննա Հակոբյանին
ՀՀ վարչապետի տիկին,‹‹Իմ քայլը›› և ‹City of smile/Ժպիտների քաղաք››բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հուլիսի 2-ին Անթիլիասի մայրավանքում հյուրընկալվել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինին։ Հանդիպմանը ներկա է գտնվել Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը։
Հանդիպմանը տիկին Հակոբյանը պատմել է Լիբանանում իր ծրագրերի և հանդիպումների մասին, ներկայացրել իր ղեկավարած երկու հիմնադրամների գործունեությունը։ Նույն օրը Աննա Հակոբյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության որբերի Արամ Պեզիքյան թանգարան։
Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանի և թանգարանի պատասխանատուԳրիգոր Ալուզյանի ուղեկցությամբ Աննա Հակոբյանը շրջել է թանգարանի տարածքով, ծանոթացել թանգարանի ստեղծման պատմությանն ու ցուցանմուշներին։ Այցի ավարտին Աննա Հակոբյանը գրառում է կատարել թանգարանի հուշամատյանում։ Աննա Հակոբյանը եղել է նաև ‹‹Թռչնոց բույն›› մանկատանը։

Католикос Великого Дома Киликийского Арам I принял Анну Акопян
Супруга премьер-министра РА, председатель Совета попечителей благотворительных фондов  “Мой шаг” и”"Cityofsmile/город улыбок” Анна Акопян 2 июля в Кафедральном соборе Антилиаса посетила Католикоса Великого Дома Киликийского Арама Первого.
На встрече присутствовал посол Армении в Ливане ВаагнАтабекян. Госпожа Акопян рассказала о своих программах и встречах в Ливане, представила деятельность двух руководимых ею фондов.
В тот же день Анна Акопян посетила Музей сирот Геноцида армян АрамаПезикяна. В сопровождении посла РА в Ливане ВаагнаАтабекяна и ответственного музея ГригораАлузяна Анна Акопян обошла территорию музея, ознакомилась с историей создания и экспонатами музея. В конце визита Анна Акопян сделала запись в Памятной книге музея. Анна Акопян побывала также и в детском доме  ”Птичье гнезд”.