Պաշտպանության նախարարը մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կայացած նիստին
Հունիսի 27-ին Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի «Վճռական աջակցություն» առաքելությանը ուժեր տրամադրող երկրների պաշտպանության նախարարների նիստին:
Իր ելույթում ՀՀ պաշտպանության նախարարը վերահաստատել է առաքելության Հյուսիսային հրամանատարության շրջանակներում ստանձնած խնդիրներն իրականացնելու հանձնառությունը: Դավիթ Տոնոյանը նիստի մասնակիցներին է ներկայացրել նաև աֆղանական հակամարտության հանգուցալուծման վերաբերյալ իր տեսակետը։
Նիստի ավարտից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարարը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր երկրների պաշտոնակիցների հետ: Հանդիպումների ընթացքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով պաշտպանական համագործակցության ծրագրերի վերաբերյալ: Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Министр обороны принял участие в министерской встрече миссии НАТО
Поддержи А1+!Делегация во главе с министром обороны Армении Давидом Тонояном 27 июня в штаб-квартире НАТО в Брюсселе приняла участие во встрече министров обороны стран, участвующих миссии НАТО «Решительная поддержка» в Афганистане.
В своем выступлении министр обороны Тоноян подтвердил приверженность выполнению задач, решаемых в рамках миссии Северного командования. Давид Тоноян также представил участникам встречи свой взгляд на разрешение афганского конфликта.
После заседания министр обороны Армении провел ряд встреч с коллегами из НАТО и стран-партнеров. В ходе встреч были достигнуты договоренности о программах сотрудничества в области обороны в двустороннем и многостороннем форматах. Были также обсуждены вопросы региональной безопасности и представляющие двусторонний интерес другие вопросы.