Եվրոպական խաղեր. Լիլիթ Պողոսյանը չհաղթահարեց բադմինտոնի խմբային փուլը
Եվրոպական խաղերի բադմինտոնի մրցումներում Հայաստանը ներկայացնող Լիլիթ Պողոսյանն այսօր անցկացրեց խմբային փուլի վերջին հանդիպումը։
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը, մեր մարուհին 0:2 հաշվով պարվեց Դանիայի ներկայացուցիչ Լինե Կյաերսֆելդին: Այդպիսով, Լիլիթ Պողոսյանը չհաղթահարեց խմբային փուլի արգելքը՝ A խմբում զբաղեցնելով երրորդ հորիզոնականը։
Մինչ այդ նա պարտվել էր Իսրայելի ներկայացուցիչ Կսենյա Պոլիկարպովային` 0։2, իսկ երկրորդ խաղում հաղթել էր Մոլդովայի ներկայացուցիչ Վլադա Ջինջային՝ 2։0։

Европейские игры: Лилит Погосян не преодолела групповой этап бадминтона
На соревнованиях по бадминтону Европейских игр представляющая Армению Лилит Погосян провела сегодня последний матч группового этапа.
Как сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении, наша спортсменка со счетом 0:2 проиграла представительнице Дании Лине Кяерсфельд. Таким образом, Лилит Погосян не преодолела препятствие группового этапа, заняв в группе А третью строку.
До этого она проиграла представительнице Израиля Ксенье Поликарповой – 0:2, а предыдущем матче одержала победу над представительницей Молдовы Владой Зинджей – 2:0.