Հայտնաբերվել է 25-ամյա աղջկա դի՝ դեմքն ամբողջովին ջնջխված (տեսանյութ)
Հունիսի 25-ին ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում ստացվեցին օպերատիվ տեղեկություններ, որ Նորք-Մարաշ 17-րդ փողոցի վերջնամասի տներից մեկում սպանություն է եղել:
Ոստիկանության օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերեց սավանով և պոլիէթիլենով փաթաթված Երևանի բնակիչ, 25-ամյա Էլեն Սիմոնյանի դին:
Դիակի վրա կային մեկ տասնյակից ավելի կտրած-ծակած վերքեր, իսկ դեմքն ամբողջությամբ ջնջխված էր:
Ոստիկանների անհետաձգելի, ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ ճշտվեց կասկածյալի ինքնությունը:
Հունիսի 26-ի առավոտյան ոստիկանության Մարաշի բաժանմունքի ծառայողները կասկածյալին հայտնաբերեցին Նորքի 17-րդ փողոցում և սպանությունը կատարելու կասկածանքով բերման ենթարկեցին ոստիկանություն:

Обнаружен труп 25-летней девушки с полностью разбитым лицом (видео)
Поддержи А1+!25 июня в Маштоцкое отделение полиции поступило оперативное сообщение о том, что в одном из домов на 17-ой улице Норк-Мараш было совершено убийство. Оперативная группа полиции обнаружила в указанном месте тело 25-летней жительницы Еревана Элен Симонян, завернутое в простыню и полиэтилен.
На теле было более десятка колото-резанных ран, а лицо полностью разбито. Благодаря неотложным, масштабным оперативно-розыскным мероприятиям полиция установила личность подозреваемого.
Утром 26 июня сотрудники отделения полиции Мараша обнаружили подозреваемого на 17-й улице Норка и по подозрению в совершении убийства подвергли приводу в полицию. Все обстоятельства происшедшего уточняются. Проводится расследование.