Օրացույց. 26-ը հունիսի. Ձերբակալվում է Արման Բաբաջանյանը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին1993-ի հունիսի 26-ին կառավարության նիստերի դահլիճում հրավիրվում է ՀՀՇ 5-րդ համագումարը, որտեղ քննարկվում է ՀՀՇ գաղափարախոսների մշակած հետխորհրդային Սահմանադրության նախագիծը։
2001-ի նույն օրը հիմնական թեմաներից է հոկտեմբերի 27-ի գործով միանգամից 6 ամբաստանյալի նկատմամբ մեկ շաբաթ առաջ համաներումի կիրառումով քրեական հետապնդում դադարեցնելու վերաբերյալ դատավոր Ուզունյանի կայացրած որոշումը։ Տեսակետ կա, որ համաներումն իրականացվել է հատուկ այս 6-ին ազատ արձակելու համար։
2005-ի հունիսի 26-ին ձերբակալվում է Երեւանում եւ Լոս Անջելեսում տպագրվող «Ժամանակ» թերթի խմբագիր, 30-ամյա ՀՀ քաղաքացի Արման Բաբաջանյանը:

Календарь: 26-е июня: Арестовывают Армана Бабаджаняна (видео)
Поддержи А1+!26-го июня 1993 года в зале заседаний правительства созывается 5-й съезд АОД, на котором обсуждается проект постсоветской Конституции, разработанной идеологами АОД.
В этот день 2001 года одной из основных тем является решение, принятое судьей Узуняном, относительно прекращения уголовного преследования без применения амнистии неделю назад в отношении сразу 6 подсудимых по делу 27-го октября. Есть мнение, что амнистия будет проводиться специально для того, чтобы освободить этих шестерых.
26-го июня 2005 года арестовывается редактор газеты “Жаманак”, которая печатается в Ереване и Лос-Анджелесе, 30-летний гражданин РА Арман Бабаджанян.