Ավանակով ակցիա՝ կառավարության դիմաց (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևանի Աջափնյակ վարչական շրջանի Շիրազի 20 բազմաբնակարան շենքի նախկին բնակիչ Ռազմիկ Դավթյանը ավանակի ուղեկցությամբ բողոքի ակցիա էր իրականացնում ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց։ Քաղաքացու ձեռքին պաստառ կար, որի վրա գրված էր՝ «Թան խմեք, դինջացեք»։
Նա ասաց, որ Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանի զարմուհու ամուսինը՝ Սամվել Սամվելյանը, մի խումբ անձանց հետ խաբեությամբ իրենից խլել են իր բնակարանը։
Նրան մոտեցան ոստիկանները և կենդանիների հետ վարվեցողության կարգի խախտման պատճառաբանությամբ տեղափոխեցին «Կենտրոն»-ի բաժին։
Իսկ ավանակը մնաց ծառից կապված՝ մինչ քաղաքապետարանը համապատասխան կերպով կիրականացնի կենդանու տեղափոխությունը։
Քիչ անց Կենտրոնի կանաչապատման աշխատակից Արտակ Հովհաննիսյանն ավանակին տարավ Վերնիսաժի հարևանությամբ զբոսայգի՝ մինչ համապատասխան վայր տեղափոխելը։

Акция с ослом напротив правительства (видео)
Поддержи А1+!Бывший житель многоквартирного здания Ширази 20 Ереванского административного района Ачапняк Размик Давтян проводил акцию протеста в сопровождении осла напротив здания правительства РА. В руках гражданина был плакат, на котором было написано: “Пейте тан, расслабьтесь”.
Он сказал, что супруг племянницы министра чрезвычайных ситуаций Феликса Цолакяна – Самвел Самвелян, с группой лиц, обманным путем лишили его квартиры.
К нему подошли полицейские и мотивируя нарушением порядка обращения с животными переместили в отделение “Кентрон”.
А осел остался висеть на дереве, до тех пор пока мэрия соответствующим образом осуществит перемещение животного.
В скором времени сотрудник озеленения Кентрона отвел осла Артака Ованнисяна в парк по соседству с Вернисажем, до перемещения в соответствующее место.