Ես արդարադատությանը երբեք չեմ միջամտել, դատարանների դռներ չեմ փակել. Քոչարյան (տեսանյութ)
Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի և Արմեն Գևորգյանի  գործով դատավարության ընթացքում ամբողջ օրը դատավորին ինքնաբացարկի միջնորդություն էին հայտնում։
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արթուր Դանիելյանին ինքնաբացարկները հայտնեցին և պաշտպանական կողմը և տուժողի ներկայացուցիչը։
Դատավորին ինքնաբացարկ հայտնելու  առաջարկ արեց նաեւ  Ռոբերտ Քոչարյանը նշելով՝ վատ է զգում, որ իր կողմից նշանակած դատավորի նկատմամբ նման բացասական վերաբերմունք է ձևավորվել և որ տարիների ընթացքում համակարգում լինելով այսպիսի համբավ ձեռք բերելը լավ բան չէ:
«Քանի որ Սեդա Սաֆարյանի վերջին հատվածն ինձ էր վերաբերվում ի տարբերություն այսօրվա իրադարձությունների.  ես դատավարական գործընթացներին չեմ միջամտել։ Ես ձեզ նշանակելուց հետո չեմ տեսել։ Ես արդարադատությանը երբեք չեմ միջամտել, դատարանների դռներ չեմ փակել»,- ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։
Դիմելով Քոչարյանին՝  տուժողի ներկայացուցիչ Սեդա Սաֆարյանն ասել էր, որ «ձեր նկատմամբ գործ չի կարվելայլ գործ է կարվել 2008թվականին բազմաթիվ քաղաքացիների նկատմամբ»։
Դատավարության մասնակիցներին լսելուց հետո դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ.  որոշում կհրապարակվի հունիս 18-ին,  ժամը 16:00-ին
Հիշեցնենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանը լսում է   Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի և Արմեն Գևորգյանի վերաբերյալ՝ Գլխավոր դատախազության, ինչպես նաև տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչ Վահե Գրիգորյանի և տուժողի ներկայացուցիչ Սեդա Սաֆարյանի բողոքները։

Я никогда не вмешивался в правосудие, не блокировал двери судов: Кочарян (видео)
В процессе судебного расследования по делу Роберта Кочаряна, Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова и Армена Геворгяна весь день судье предъявляли ходатайство о самоотводе.
Самоотводы судье Апелляционного уголовного суда Артуру Даниеляну предъявили и сторона защиты и представитель пострадавшего.
Предложение объявить судье самоотвод сделал также Роберт Кочарян, отметив: он плохо чувствует, когда в отношении назначенного им судьи сформировалось подобное негативное отношение и годами будучи в системе получить подобную славу – это нехорошо.
«Поскольку последняя часть Седы Сафарян касалась меня в отличие от сегодняшних событий, я не вмешивался в процессуальные процессы. Я вас после назначения не видел. Я никогда не вмешивался в правосудие, не блокировал двери судов»,- сказал Роберт Кочарян.
Выслушав участников процесса, суд удалился в совещательный кабинет, решение будет опубликовано 18-го июня, в 16:00.
Напомним, что Апелляционный уголовный суд слушает жалобы Главной прокуратуры в отношении Роберта Кочаряна, Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова и Армена Геворгяна, а также представителя правопреемников пострадавших Вагэ Григоряна и представителя пострадавшего Седы Сафарян.