Բակո Սահակյանն ընդունել է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին (տեսանյութ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 13-ին ընդունել է Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Երեւանի եւ Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաքի ու շրջանների համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Երեւանի քաղաքապետարանի անմիջական մասնակցությամբ Արցախում կյանքի են կոչվել տարբեր ծրագրեր՝ կարեւոր ու պահանջված համարելով փոխգործակցության բարձր մակարդակի պահպանումը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, ԱՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял мэра Еревана Айка Марутяна (видео)
Президент Республики Арцах Бако Саакян 13 июня принял делегацию мэрии Еревана во главе с мэром Айком Марутяном.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Ереваном и столицей и районами Республики Арцах.
Бако Саакян подчеркнул, что при непосредственном участии мэрии Еревана в Арцахе были осуществлены разные программы, отметив важность и востребованность сохранения высокого уровня взаимодействия.
Во встрече приняли участие мэр Степанакерта Сурен Григорян, министр культуры  и молодежи Лерник Ованнисян, другие должностные лица.