Քաղաքացին 7։30 ից սպասել է Փաշինյանին (տեսանյութ)
Սամվել Սիմոնյանը Հրազդան քաղաքի բնակիչ է: Այսօր առավոտյան, ժամը 7:30-ից կառավարության դիմաց սպասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ իր խնդիրը ներկայացնելու համար, սակայն չի կարողացել հանդիպել:
Քաղաքացին Հրազդան քաղաքում ունի երկհարկանի տուն, որը 1988 թվականի երկրաշարժից հետո 4-րդ կարգի վթարային է համարվել: Այսօր Սիմոնյանի պահանջն այն է, որ իր տան ապամոնտաժման և վերակառուցման համար գումար տրամադրեն:
Նա բազմիցս դիմել է մարզպետարանին, քաղաքապետարանին, սակայն ստացել է պատասխան, որ գումար չունեն՝ տրամադրելու համար:
«Ես դիմում եմ իմ կառավարությանը, որպեսզի գումար տրամադրեն, ես տունս ապամոնտաժեմ կամ ինչ որ տեղ մի կառույց կառուցեմ, որպեսզի դստերս հետ բնակվեմ»,- ասում է Սամվել Սիմոնյանը:

Гражданин с 7:30 ждал Пашиняна (видео)
Самвел Симонян – житель города Раздан. Сегодня утром, с 7:30 часов напротив правительства ждал премьер-министра Никола Пашиняна, чтобы представить свою проблему, однако не смог встретиться с ним.
У гражданина есть двухэтажный дом в городе Раздан, который после землетрясения 1988 года был признан аварийным 4-й степени. Сегодня требование Симоняна в том, чтобы предоставили деньги для демонтажа и реконструкции его дома.
Он неоднократно обращался к губернатору, мэру, однако получал ответ, что у них нет денег.
“Я обращаюсь к своему правительству, чтобы они предоставили мне деньги, чтобы я демонтировал дом или построил бы какую-нибудь постройку, чтобы жить с моей дочерью”, - говорит Самвел Симонян.