Նախագահը հյուրընկալել է «Հանրապետություն» կուսակցության ներկայացուցիչներին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է «Հանրապետություն» կուսակցության մի խումբ ներկայացուցիչների՝ կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանի ղեկավարությամբ:
Հանդիպմանը հյուրերն իրենց տեսակետներն են ներկայացրել Հայաստանի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերի, երկրի հետագա զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ քաղաքական տարբեր ուժերի հետ հանդիպումների շարքը նախաձեռնել է՝ բոլորին լսելու և տարբեր հարցերի շուրջ նրանց տեսակետներին ծանոթանալու համար:
Նա նաև հյուրերին տեղեկություններ է ներկայացրել նախագահական մի շարք նախաձեռնությունների մասին, որոնք ուղղված են երկրում գիտության, մշակույթի, տեխնոլոգիաների զարգացմանը:

Президент принял представителей партии “Республика” (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян 13 июня принял представителей партии “Республика” во главе с лидером партии Арамом Саргсяном.
Гости представили свои позиции по вопросам внутренней и внешней политики Армении, а также перспективам дальнейшего развития страны.
Президент Саркисян отметил, что он инициировал ряд встреч с различными политическими силами, чтобы выслушать всех и ознакомиться с их взглядами по различным вопросам.
Он также проинформировал гостей о ряде президентских инициатив, направленных на развитие науки, культуры и технологий в стране.