Ավարտվել է հոր կողմից 13-ամյա դստեր հետ սեռական հարաբերություն ունենալու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում կատարված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են 13-ամյա աղջնակի հետ սեռական հարաբերություն ունենալու դեպքի հանգամանքները: Մեղադրանք է առաջադրվել աղջնակի հորը:
Քննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել առ այն, որ 2019թ. մայիսի 1-ին՝ ժամը 19-ի սահմաններում, հայրը՝ ծնված 1972թ., իրեն պատկանող ավտեմեքենայում սեռական հարաբերություն է ունեցել անչափահաս դստեր հետ:
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ 1972թ. ծնված տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 141-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերի հատկանիշներով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:

Завершилось предварительное расследование по уголовному делу, возбужденному по факту полового акта, совершенного отцом с 13-летней дочерью
В результате следственных действий, проведенных следственным управлением Следственного комитета Армении в Сюникской области, были выяснены обстоятельства полового акта совершенного отцом с 13-летней дочерью. Как сообщили Арменпресс  в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении, обвинение предъявлено отцу девочки.
В ходе следствия были получены фактические данные о том, что  1 мая 2019г.около 19: 00 отец, 1972 г. р. , в принадлежащем ему автомобиле занимался сексом с несовершеннолетней дочерью.
На основании добытых в досудебном производстве доказательств мужчине предъявлено обвинение по признакам п. 1 и 2 ч. 3 ст. 141 УК РА. В качестве меры пресечения избран арест.