Քոչարյանի գործով դատից առաջ դատարանի բակում լարված է (տեսանյութ)
Վերաքննիչ քրեական դատարանում քիչ անց՝ ժամը 12։00֊ին տեղի կունենա Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի և Արմեն Գևորգյանի վերաբերյալ գործով Գլխավոր դատախազության ինչպես նաև տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչ Վահե Գրիգորյանի և տուժողի ներկայացուցիչ Սեդա Սաֆարյանի կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոքների քննությունը:
Այս պահին արդեն բազմամարդ է դատարանի բակը։ Այստեղ են Ռոբերտ Քոչարյանի համակիրները եւ ընդդիմադիրները։
Այստեղ է Մարտի 1-ի զոհերից Գոռ Քլոյանի հայրը՝ Սարգիս Քլոյանը, որը պատրաստվում է մասնակցել դատականի նիստին։
Հիշեցնենք, որ բողոքարկվում են մայիսի 18-ի՝ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշումը փոփոխելու և նույն դատարանի մայիսի 20֊ի՝ քրեական գործի վարույթը կասեցնելու և Սահմանադրական դատարան դիմելու որոշումները։

Перед судом по делу Кочаряна во дворе здания суда напряженно (видео)
В Апелляционном уголовном суде в скором времени – в 12:00 состоится расследование апелляционных жалоб, поданных Генеральной прокуратурой, а также представителем правопреемников пострадавших Вагэ Григоряном и представителем пострадавшего Седой Сафарян по делу Роберта Кочаряна, Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова и Армена Геворгяна.
В настоящий момент во дворе суда уже многолюдно. Здесь находятся сторонники Роберта Кочаряна.
Здесь находится отец жертвы 1-го Марта Гора Клояна Саркис Клоян, который собирается участвовать в судебном заседании.
Напомним, что обжалываются решение об изменении меры пресечения арест, избранной в отношении Роберта Кочаряна суда общей юрисдикции города Еревана от 18 мая и решение того же суда от 20 мая о приостановлении производства по уголовному делу и обращении в Конституционный суд.