Նիկոլ Փաշինյանը` 13.182.667 թվի մասին
Այս տարվա մայիսին նախորդ տարվա մայիսի համեմատ Հայաստանում 13 միլիոն 182 հազար 667 հատ ՀԴՄ կտրոն ավել է տպագրվել:
Սա նշանակում է, որ մենք սկսել ենք գերազանցել ոչ միայն նախահեղափոխական, այլեւ հեղափոխական ցուցանիշները:
Կրկին շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր այն ձեռներեցներին, ովքեր պարտաճանաչ ՀԴՄ կտրոն են տպում: Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր բոլոր տեղերում ՀԴՄ կտրոն են պահանջում:
Ուզում եմ նաեւ ընդգծել, որ իրականում հենց այս մարդիկ են, օրինակ, Հայոց բանակում աշխատավարձերի համատարած եւ շոշափելի բարձրացման իրական հեղինակը: Ձեր վճարած հարկերով է, սիրելի հայրենակիցներ, մեր զինվորականների աշխատավարձը շոշափելիորեն բարձրացել:
Ահա այսպիսի գործերով է, որ մենք ի ցույց ենք դնում, որ ժողովուրդը կանգնած է Հայոց բանակի թիկունքին, կառավարությունը կանգնած է Հայոց բանակի թիկունքին: Դուխով:)

Никол Пашинян о числе 13.182.667
В мае этого года по сравнению с маем прошлого в Армении было напечатано на 13 млн 182 тыс. 667 чеков ККА больше. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Это означает, что мы превзошли не только предреволюционные, но и революционные показатели.
Еще раз выражаю благодарность всем предпринимателям, которые добросовестно печатают кассовые чеки. Я выражаю благодарность и всем гражданам, которые везде требуют чеки ККА.
Хочу также подчеркнуть, что на самом деле именно эти люди истинные авторы тотального и ощутимого повышения зарплат в армянской армии. От ваших налогов, дорогие соотечественники, ощутимо повысилась зарплата наших военнослужащих.
Вот такими делами мы демонстрируем, что народ стоит за спиной армянской армии, правительство стоит за спиной армянской армии. Смелее”, - написал Пашинян.