Արմեն Սարգսյանը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել Խաչատրյանի անվան 15-րդ միջազգային մրցույթի բացմանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ ներկա է գտնվել Արամ Խաչատրյանի անվան 15-րդ միջազգային մրցույթի բացման գալա համերգին:
Մեծ կոմպոզիտորի անունը կրող միջազգային երաժշտական այս մրցույթն անց է կացվում Հանրապետության նախագահի տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո և ուղղված է շնորհալի երաժիշտների բացահայտմանը: Մրցույթն այս տարի անցկացվում է դաշնամուր մասնագիտությամբ։
Գալա համերգին մրցույթի պաշտոնական նվագախմբի՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ համատեղ հանդես է եկել տաղանդավոր դաշնակահար Հայկ Մելիքյանը:

Армен Саркисян с супругой присутствовал на гала-концерте открытия 15-го Международного конкурса имени Хачатряна
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян с супругой Нунэ Саркисян присутствовал на гала-концерте открытия 15-го Международного конкурса имени Арама Хачатряна.
Международный музыкальный конкурс имени великого композитора под патронажем супруги президента Республики Армения г-жи Нуне Саркисян направлен на выявление талантливых музыкантов. Конкурс проводится в этом году по специальности пианиста.