Նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Մարոկկոյի նորանշանակ դեսպանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Մարոկկոյի Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաուզ Էլ Աշաբին (նստավայրը՝ ք․Կիև):
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու առթիվ և հույս հայտնել, որ Ֆաուզ Էլ Աշաբին երկար տարիների իր փորձառությունը կծառայեցնի երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման ու խորացման գործին:
Հանրապետության նախագահը նշել է, որ Հայաստանն ու Մարոկկոն, որպես հազարամյակների պատմություն ունեցող երկրներ, համագործակցության չիրացված մեծ ներուժ ունեն, որը կարիք ունի բացահայտման:
Խոսելով երկկողմ փոխշահավետ համագործակցության մասին՝ Արմեն Սարգսյանը մասնավորապես հեռանկարային է համարել բարձր տեխնոլոգիաների, տեղեկատվության կառավարման, արհեստական բանականության ոլորտները: Երկու երկրների հարաբերությունների զարգացման ու փոխադարձ ճանաչելիության տեսանկյունից զրուցակիցները կարևոր են համարել նաև զբոսաշրջության զարգացումը:

Новоназначенный посол Марокко в Армении вручила верительные грамоты Президенту
Президент Республики Армения, Армен Саркисян принял верительные грамоты новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Королевства Марокко в Республике Армения Фауз Эль Ашаби (резиденция в Киеве).
Армен Саркисян поздравил посла со вступлением в должность и выразил надежду, что многолетний опыт Фауз Эль Ашаби послужит развитию и углублению отношений между двумя странами.
Президент республики отметил, что Армения и Марокко, как страны, имеющие тысячелетнюю историю, имеют большой нереализованный потенциал сотрудничества, который нуждается в раскрытии.
Говоря о двустороннем взаимовыгодном сотрудничестве, Армен Саркисян отметил перспективность сферы высоких технологий, управления информацией, искусственного интеллекта. С точки зрения развития и взаимного признания отношений двух стран собеседники посчитали важным также и развитие туризма.