43-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է՝ իր և այլ երեխաների նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու կասկածանքով
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում կատարված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են անչափահասների նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու դեպքի հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը: Վերջինս ձերբակալվել է:
Նախնական տվյալներով՝  2019թ մայիս ամսին Աբովյան քաղաքի բնակիչը՝ ծնված 1976 թվականին, Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում գտնվող իր բնակարանում պարբերաբար անառակաբարո գործողություններ է կատարել իր մանկահասակ երեխաների նկատմամբ:
Բացի այդ, 43 -ամյա տղամարդը, պաղպաղակով շահագրգռելով մեկ այլ մանկահասակ երեխայի, Աբովյան քաղաքում գտնվող քանդված շինության տարածքում անառակաբարո գործողություններ է կատարել նրա նկատմամբ:
Դեպքի առթիվ 2019թ. հունիսի 3-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական  վարչությունում  հարուցվել է քրեական գործ՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 142-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով:

43-летний мужчина арестован по подозрению в совершении развратных действий в отношении своих и чужих детей
Поддержи А1+!В результате следственных действий, проведенных в Котайкском областном следственном управлении Следственного комитета РА, были выяснены обстоятельства совершения развратных действий в отношении несовершеннолетних и личность предполагаемого преступника. Как сообщили Арменпресс в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении, он задержан.
По предварительным данным, в мае 2019 года житель города Абовян, 1976 года рождения, в своей квартире в городе Абовян Котайкской области периодически совершал развратные действия в отношении своих малолетних детей.
Кроме того, 43-летний мужчина, пообещав мороженое другому малолетнему ребенку, совершил развратные действия в его отношении на территории разрушенного здания в городе Абовян.
В связи с инцидентом 3 июня 2019 года в Котайкском областном следственном управлении Следственного комитета РА было возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 2 части 3 статьи 142 Уголовного кодекса РА.
Назначены комплексные судебно-медицинская, судебно-психологическая и судебно-психиатрическая экспертизы.