Սասնա Ծռերը հայտարարություն է տարածել, ներկայացնում ենք ստորեւ.
Սասնա Ծռեր համահայկական կուսակցությունը ողջունում է Ազգային Ժողովում Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի ստեղծումը:
Խնդրի համազգային նշանակությունը և ազգային ու պետական շահերի երաշխավորման առումով դրա ամբողջական ու արդյունավետ լուծման կարևորությունը անհրաժեշտ է դարձնում շահարկումների տեղիք չտվող բարձր վստահությունը հանձնաժողովի գործունեության արդյունքների, այդ թվում՝ բացահայտումների, նկատմամբ։
Այդ նպատակին հնարավոր է հասնել Ապրիլյան քառօրյայի վերաբերյալ համակարգային, մասնագիտական և փաստարկված բացահայտումներ կատարած անձանց ներգրավմամբ։ Նրանցից առաջինը Ժիրայր Սէֆիլյանն էր, որ բացահայտեց Ապրիլյան քառօրյայի դավադիր բնույթը, տարածքային կորուստները և դրանք քողարկելուն ուղղված Սերժ Սարգսյանի ու նրա գլխավորած ռեժիմի կեղծիքները։

Untitled collagrrrrre
Панармянская партия Сасна црер приветствует создание в Национальном собрании следственной комиссии, изучающей обстоятельства Апрельской войны.
Общенациональное значение проблемы и важность ее полноценного и эффективного решения в плане гарантии национальных и государственных интересов делает необходимым высокое доверие к деятельности комиссии, в том числе к разоблачениям.
Этой цели можно достичь посредством привлечения лиц, совершивших системные, профессиональные и аргументированные разоблачения относительной Апрельской четырехдневки. Первый из них – это Жирайр Сефилян, раскрывший предательский характер Апрельской четырехдневки, территориальные потели и фальсификации Сержа Саргсяна и возглавляемого им режима, направленные на их сокрытие.